Генпрокуратура України видала Росії українського бійця за запитом ФСБ | Заборона
Читаєте зараз
Генпрокуратура України видала Росії українського бійця за запитом ФСБ

Генпрокуратура України видала Росії українського бійця за запитом ФСБ

Бійця батальйону їм. Шейха Мансура, уроженця Інгушетії (Росія) Тимура Тумгоева 12 вересня екстрадували до Російської Федерації. Про це повідомляє Центр інформації про права людини з посиланням на видання Кавказ.Реалії.

Цю інформацію підтвердив Борис Захаров, представник Харківської правозахисної групи, яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва. За його словами, півтора року тому Комітет ООН з прав людини заборонив видачу Тумгоєва Росії.

«Півтора року тому ми отримали заборону Комітету на видачу. Після цього Україна повинна була надіслати усі необхідні матеріали до комітету, мала відбутися комунікація. І до остаточних висновків комітету його не мали права видати. Але, оскільки наші адвокати не отримували ніяких документів щодо цієї комунікації, відповідно, заборона не могла бути знята», – сказав Захаров Центру інформації про права людини.

За словами правозахисника, напередодні Тимура Тумгоєва затримували в Києві та пізніше в Харкові нібито через прострочену довідку прохача притулку.

«Там його затримали, обманули його адвоката – сказали, що Тумгоєва везуть до ДМС. Він передав речі адвокатові, а його взяли і зрадницьки вивезли до РФ. Це перший випадок, коли Україна видає державі-агресору свого бійця», – розповідає Захаров.

Кавказ. Реалії повідомляє, що Тумгоєва затримала українська прикордонна служба в харківському аеропорту, куди він прилетів з Туреччини. В липні 2017 його звільнили з під варти через закінчення терміну екстрадиційного арешту. ФСБ Росії підозрює Тумгоєва в участі в одному з радикальних угруповань в Сирії.

Прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко у коментарі виданню Liga.net заявив, що ГПУ невідомо про участь Тумгоєва у війні на Донбасі. В свою чергу, командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський заявив, що екстрадований з України за запитом РФ дійсно воював на Донбасі в складі цього батальйону.

 

Нагадаємо, у липні 2018 року турецька розвідка викрала з території України двох громадян Туреччини. 

Читайте також:

Українська прокуратура видала Туреччині журналіста

Нагору