'
Читаєте зараз
Інститут нацпам’яті просить демонтувати відомий монумент у Києві

Інститут нацпам’яті просить демонтувати відомий монумент у Києві

Ilona Kivva
Автор:

Фахівці Українського інституту національної пам’яті стверджують, що столична Арка дружби народів, перейменована на Арку свободи українського народу, підлягає повному демонтажу. Монумент є частиною імперської політики Росії, повідомили в установі.

Арку встановили у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року. Під нею розташували монумент дружби народів, присвячений нібито об’єднанню України з Росією. Він зображував двох робітників – українця та росіянина, які тримають орден «Дружби народів» зі стрічкою.

Рішення про декомунізацію Арки дружби народів Київська міська рада ухвалила 14 травня 2022 року. Її перейменували на Арку свободи українського народу, а пам’ятник під нею демонтували. Крім того, депутати затвердили перелік ще понад 40 пам’яток, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці.

Демонтаж пам’ятника росіянину та українцю у 2022 році. Фото: Геннадій Мінченко/Укрінформ

Попри перейменування Київською міською радою на Арку свободи українського народу пам’ятка репрезентує радянські ідеологеми та конотації. Це загрожує національній безпеці України, кажуть експерти відповідної комісії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій