Мені тут – в Одесі – більше дозволяється, ніж у Дніпрі. Там суворіше ставляться до паління і алкоголю. Щодо татуювань, у мене їх два. Одне на правій гомілці і ще одне на лівому стегні. Перше – великий хрест, це теж моє таке певне сповідання. Друге татуювання зробила моя подруга в Бельгії, це мій сувенір звідти, це козак Джері, суперстарий моряк – з шаблями і пістолями.
Те, що я буду в майбутньому працювати на розвиток парафії, служити Богу – це однозначно. Матиму кілька дітей, як Бог дасть. На мене чекає обряд рукоположення, мені ще потрібно закінчити вікаріат, півтора року ще. Це у Швеції, на базі семінарії, там американська програма.
Єпископ разом з синодом вирішують – чи гідний хтось рукоположення. Якщо гідний, проводиться церемонія, на якій єпископ покладає руки на пастора. Це і символічний, і біблійний жест, він нам нагадує про те, що ми маємо певну владу духовну. Господь Ісус Христос своїм учням передав таку владу і сказав: «Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються».
Поки я не пройшов обряд рукоположення, я не можу причащати, відпускати гріхи, хрестити і вінчати. Відпущення гріхів – основна складність тієї служби, яку я вибрав, або на яку мене Господь вибрав. Це ж не просто послухав – і ок, йди собі. Треба бути не просто службовцем – відмахати кадилом, заспівати пару псалмів, щось з кафедри наплести людям. Це постійна робота з людьми, з їхніми душами.
Томос – гарний чувак. Я думаю, що це прекрасне рішення для Вселенського патріархату, що все-таки у нас буде в Україні своя Помісна православна церква. Це велика перевага як для православної церкви, так і для державності. Бо ми це відстояли. Так, я представник іншої конфесії, але ж я все-таки українець.
Цей процес буде складний. Будуть священики з абсолютно різних шкіл, з абсолютно різним вихованням. Там московська школа, там київська. У них будуть далі серйозні тертя, але, гадаю, що за 10-20 років якимось чином це все налагодиться…