Ельфи, гноми і дракони:
Як українці виходять у паралельну реальність
Фоторепортаж із гри Waterdeep
Фото: Антон Скиба

Текст: Настя Шевченко

Верстка: Наталія Самсонова
Waterdeep – полігонна рольова гра з фантазійного світу Forgotten Realms за мотивами гри Neverwinter Nights. Це та частина нашої реальності, про яку ми майже нічого не знаємо. Щороку дві-три сотні українців збираються в різних місцях, щоби відтворити світ, якого не існує. Zaborona.com подивилась на те, як це відбувалось цього року, у той час, коли Україна святкувала річницю незалежності.

Стати глядачем рольової гри неможливо: на полігоні можуть знаходитись тільки учасники та організатори. Для того, щоб зробити фоторепортаж із події, фотографа одягли в чорний балахон, щоби він не нервував гравців своїм цивільним одягом. Стати учасником також непросто: як у будь-якої закритої спільноти, новачку потрібно знайти свого "провідника", який відведе його в цей світ.

Серед рольовиків можна зустріти офісних робітників, аналітиків, програмістів, журналістів. Деякі з них беруть відпустку на роботі для того, щоби підготуватися до ігор, розробити костюм та увійти в образ свого персонажа.

В ігор зазвичай не буває сюжетів, гравцям повідомляють лише загальну інформацію: світ, у якому відбуваються події, місцевість та розташування сил рольовиків. Також в окремих гравців та об'єднань у фракції є певні завдання – квести. Їх вигадують майстри (так називають себе організатори) або ж самі учасники. Завдання та цілі можуть змінюватися під час гри.

Костюми та обладунки гравці виготовляють самі або замовляють у шевців. Ціна деяких комплектів може сягати 1200 доларів.