Читаєте зараз
Іран вдарив ракетами по Пакистану: яка була ціль 

Іран вдарив ракетами по Пакистану: яка була ціль 

Ilona Kivva
Автор:

Іран завдав авіаударів по території Пакистану. Міністерство закордонних справ Пакистану не надало подробиць ударів, але пости у соціальних мережах вказують, що атака була зосереджена на провінції Белуджистан, яка розташована вздовж 1000-км кордону між двома країнами, пише The Guardian.

Тегеран заявив, що удари були нанесені по базах сунітського угруповання бойовиків Джейш аль-Адль. Удари в Пакистані відбулися менш ніж через добу після ракетних ударів Ірану в Сирії та Іраку.

«Іран і Пакистан вже давно мають напружені стосунки, багато в чому через діяльність сепаратистів Белуджі та інших груп бойовиків у прикордонній зоні. Однак це означало б значну ескалацію на території його ядерного сусіда», — пояснили у виданні. 

Ісламабад вже заявив, що Іран порушив його повітряний простір і вбив двох дітей. Речник Міністерства закордонних справ Пакистану попередив, що інцидент може мати «серйозні наслідки» та є «абсолютно неприйнятним». МЗС Ірану не відреагувало.

Джейш аль-Адль, або «Армія справедливості» — це сунітське бойове угруповання. Тегеран вважає його терористичною організацією. У грудні-2023 воно взяло на себе відповідальність за напад на поліцейську дільницю в іранській провінції Систан і Белуджистан, там загинули щонайменше 11 правоохоронців. Угруповання називає своєю метою кращі умови життя для белуджі в Ірані. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій