Ірландія заборонила в’їзд частині українців: кого саме це стосується

Анастасія Могилевець
  • Після початку повномасштабного вторгнення РФ країна приймала переселенців з України з простроченими біометричними або внутрішніми паспортами. Тепер тимчасові заходи скасовують.
  • При цьому безвізовий режим для українських громадян продовжує діяти.
  • Також Дублін запроваджує зміни щодо грошового забезпечення.

Переселенці, які отримали тимчасовий захист в Ірландії, не втратять його в разі відсутності дійсного біометричного паспорта. Але він знадобиться для повернення в країну після подорожі за її межі. 

Заборона розповідає про правила перебування українців у Ірландії.

Біженці з України: правила вʼїзду в Ірландію у 2024 році

Після початку широкомасштабної військової агресії Росії проти України Дублін тимчасово дозволив українським громадянам перетинати кордон з простроченими біометричними паспортами або внутрішніми паспортами. Цей крок було узгоджено з іншими державами-членкинями Європейського Союзу відповідно до вказівок Комісії ЄС, пише Shengen News.

«З 5 червня громадянам України відповідно до розділу 4 закону «Про імміграцію» 2004 року для в’їзду в державу потрібен дійсний біометричний паспорт. Для поточних бенефіціарів тимчасового захисту в Ірландії важливо знати про цю вимогу, якщо планують тимчасово виїхати з країни. Ситуація змінилася після початку війни, тому важливо перейти від екстреного реагування до більш стійкого», — кажуть в Міністерстві юстиції Ірландії.

Там підкреслили, що більшість громадян України, які прямують до Ірландії, мають дійсні біометричні паспорти, тому нові зміни їх не торкнуться. Також продовжує діяти безвізовий режим для українців.

Читати більше новин в Telegram

Бенефіціари тимчасового захисту в Ірландії не втратять його, якщо не матимуть дійсного біометричного паспорта, пояснили урядовці. Втім, їм знадобиться дійсний біометричний паспорт для повторного перетину кордону, якщо вони планують подорожувати за межами країни.

У вересні 2023 року Ірландія посіла третє місце серед країн ЄС за кількістю новоприбулих українців у пошуках захисту через війну РФ. Найбільше переселенців проживають у графствах Дублін, Керрі, Корк, Донегол, Голуей та Клер.

Скорочення виплат українцям: рішення Дубліна

Влада країни планує зменшити розмір пенсій та виплат 2500 біженцям з України. Це стосуватиметься мешканців державних прихистків з харчуванням, включно з людьми вразливих категорій, пише The Irish Independent.

«Повне обслуговування житла означає, що ви отримуєте їжу, світло, тепло та всі передбачені комунальні послуги. Ми це поступово впроваджуємо, це станеться в серпні [2024 року]. Ми вважаємо, що коли ви отримуєте всю цю підтримку, виплату слід зменшити», — каже міністерка соціального захисту Ірландії Хізер Хамфріс.

З початку великої війни в Україні Дублін запровадив найвищі ставки соціального забезпечення для біженців: щотижневі виплати у €220 та безплатне проживання у наданому державою житлі (переважно в готелях). Наприкінці травня 2024-го ірландський уряд оголосив, що близько 27 000 біженців у державних прихистках, незалежно від того, коли вони приїхали до країни, підпадають під скорочення виплат до €38.80.

Ірландія поступово переходить до плану раціоналізації, пише Irish Times із посиланням на представника міністерства інтеграції. Найближчими місяцями ірландська влада планує закрити значну кількість центрів розміщення переселенців з України. Це відбудеться через те, що вони частково спорожніли після обмеження заходів підтримки українських мігрантів.

Раніше Заборона розповідала про допомогу для українців-переселенців у Німеччині та виплати, на які вони можуть претендувати.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій