'
Читаєте зараз
Ізраїль дав 24 години на евакуацію з Гази, Іран погрожує новим фронтом: головне на ранок 13 жовтня

Ізраїль дав 24 години на евакуацію з Гази, Іран погрожує новим фронтом: головне на ранок 13 жовтня

Yevheniia Kostina

Ізраїль закликав протягом доби здійснити евакуацію з міста Газа та прилеглих територій: це стосується як місцевих мешканців, так і персоналу ООН. Тель-Авів попередив, що наземна операція може відбутися незабаром. Водночас 13 жовтня в Ізраїль приїдуть президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейського парламенту Роберта Мецола, пише Bloomberg.

Кількість загиблих в Ізраїлі з 7 жовтня 2023 року від атаки бойовиків ХАМАС сягнула 1300 людей. В Секторі Гази внаслідок авіаударів у відповідь загинули понад 1500 людей.

Ізраїль сконцентрував війська поблизу Сектора Гази та сигналізував про те, що великий наземний наступ може бути неминучим, оскільки він прагне знищити терористів.

  • Вашингтон закликав захистити цивільне населення, а Червоний Хрест попередив про гуманітарну катастрофу в анклаві. Ізраїль відповів, що не буде жодних гуманітарних винятків щодо облоги Сектора Гази, доки всі заручники не будуть звільнені.
  • ХАМАС оголосила про «День гніву» в світі 13 жовтня: це п’ятниця, головний день молитви для мусульман. Під час масових протестів, кажуть в групі, треба заподіювати шкоди євреям. МЗС Ізраїлю попросило націю за кордоном бути пильними та уникати місць можливих демонстрацій. У США через це багато значних політичних та релігійних об’єктів візьмуть під посилену охорону, а школи в деяких містах закриють.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив, що тих, хто буде підтримувати дії терористів, чекає кримінальна відповідальність. У Франції напередодні затримали кількох людей за спробу влаштувати заворушення.
  • Іран попередив, що Ізраїль може зіткнутися з війною на багато фронтів, якщо атаки на Газу триватимуть. «Продовження воєнних злочинів проти Палестини та Гази обов’язково зустріне реакцію в інших напрямках у регіоні [має на увазі всі антиізраїльські групи в регіоні, які підтримує Іран]. В такому разі кожна можливість і рішення інших течій опору вірогідні [відповідь на питання про можливість відкриття нового фронту у війні]», — заявив міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян.

Інфографіка: Bloomberg

Єгипет направляє міжнародні рейси допомоги для Гази в аеропорт на Синаї. Каїр дав зрозуміти, що будь-який вихід жителів Гази через його кордон буде неприйнятним.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій