Читаєте зараз
Ізраїль вимагає від ХАМАСу звільнити заручників до Рамадану: чим погрожують

Ізраїль вимагає від ХАМАСу звільнити заручників до Рамадану: чим погрожують

Ilona Kivva
Автор:

Ізраїль вторгнеться до міста Рафах на кордоні з Єгиптом, якщо заручники, утримувані в Газі, не будуть звільнені до початку Рамадану, пише Times of Israel з посиланням на слова начальника Генштабу Армії оборони Ізраїлю Бені Ганца.

Таким чином, наступ потенційно може розширитись на півдні Гази. Священний для мусульман місяць починається 10 березня 2024 року.

«Ми зробимо це скоординовано, сприяючи евакуації цивільних осіб у діалозі з нашими американськими та єгипетськими партнерами, щоб мінімізувати жертви серед цивільного населення. Тим, хто вважає, що ціна [наступу] занадто висока, я кажу дуже чітко: у ХАМАС є вибір — вони можуть здатися, звільнити заручників, і громадяни Гази зможуть відсвяткувати священне свято Рамадан», — сказав Бені Ганц.

Місто Рафах, яке знаходиться на кордоні Гази та Єгипту — останній бастіон бойовиків ХАМАСу в Газі. Це єдиний населений пункт Смуги, який залишається непідконтрольним ЦАХАЛу.

Проте операція безпосередньо в Рафасі, ймовірно, призведе тільки до загострення гуманітарної катастрофи у Газі. Єгипет не хоче пускати палестинців до себе, на додаток ізраїльські військові досі не презентували план евакуації для цивільних.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій