'
Читаєте зараз
Ізраїль вивів частину військ з півдня Гази: це вже кінець чи ні

Ізраїль вивів частину військ з півдня Гази: це вже кінець чи ні

Daniil Tsarevskyi
  • 7 квітня 2024 року виповнилось пів року від початку війни Ізраїля та ХАМАСу.
  • ЦАХАЛ вивів частину військ із півдня Гази, залишивши там лише одну бригаду.
  • ХАМАС досі тримає 130 заручників, яких захопили ще 7 жовтня 2023 року.

Ізраїль стверджує, що відведення військ відбувається, для переоснащення та відпочинку основного угруповання перед майбутніми операціями. ЦАХАЛ стверджує, що не збирається закінчувати війну та починати переговори про припинення вогню, поки не будуть звільнені усі полонені. При цьому у США вважають, що військових операцій вже може і не бути. 

Заборона розповідає про причини, через які війна у Секторі Гази досі триває.

Маневри ЦАХАЛ у Хан-Юнісі: чому відводять війська

Конфлікт між Тель-Авівом і ХАМАСом почався із нападу 7 жовтня, коли бойовики убили 1200 людей та захопили понад 250 у прикордонних областях Ізраїля. Міністерство охорони здоровʼя, підконтрольне ХАМАСу, повідомляє про понад 33 000 загиблих внаслідок військової операції ЦАХАЛу в Смузі Гази. У регіоні серйозні проблеми з продовольством та медикаментами.

Ізраїль 7 квітня 2024 року оголосив, що скорочує кількість військ на півдні Гази. У районі залишиться лише одна бригада, пише BBC.

Південні території Смуги Гази.Синім позначені території, які контролює Ізраїль, жовтим — гуманітарну зону. Скріншот: ISW та AEI’s Critical Threats Project

Речник з національної безпеки США Джон Кірбі стверджує, що це робиться для відпочинку та переоснащення сил, а майбутні операції з використанням цього контингенту можуть і не відбутись. При цьому, хоча хтось і може вважати відхід сигналом про швидке закінчення бойових дій, Ізраїль запевняє, що це лише тактичний маневр.

Читати більше новин в Telegram

«Це ще один етап у війні. Ми зменшуємо чисельність сил, але є ще кілька операцій, які потрібно провести. Рафах, безсумнівно, є оплотом. Нам потрібно знищити можливості ХАМАС, де б вони не були», — заявив речник Армії оборони Ізраїлю підполковник Пітер Лернер.

Ізраїль відводить війська, які брали участь у бойових діях в Хан-Юнісі. Місто бомбардували протягом останніх кількох місяців: воно знаходиться на шляху до Рафаха, куди військові ЦАХАЛу досі не зайшли. Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант вважає, що досягнення військових у Хан-Юнісі були винятковими, а результатом бойових дій стало те, що ХАМАС перестав існувати як військова організація на всій території Гази.

Війна у Газі: які цілі лишились в Ізраїля

У Ізраїлі 6 квітня 2024 року пройшли протести повʼязані з війною в Газі. У Тель-Авіві десятки тисяч людей зібрались на вулиці після звістки про загибель заручника ХАМАСу Елада Каціра. Протестувальники вимагали від влади якомога скоріше дійти угоди про звільнення полонених, які перебувають у руках бойовиків.

У полоні бойовиків досі перебуває 130 заручників, яких захопили ще 7 жовтня. Приблизно 34 людини з них, ймовірно, уже мертві. 

«Війна не закінчилася. Війна може закінчитися лише тоді, коли вони [заручники] повернуться додому і коли ХАМАС піде», — заявив речник ЦАХАЛ Лернер.

При цьому США продовжує тиснути на Ізраїль. Так, головний союзник Тель-Авіву наголошує, що його допомога напряму залежатиме від того, як Ізраїль вестиме бойові дії та чи уникатиме жертв серед цивільного населення.

7 квітня Ізраїль та ХАМАС відправили делегації до Каїру, Єгипет, щоб провести новий раунд переговорів про припинення вогню. Премʼєр-міністр країни Беньямін Нетаньяху заявляє, що вони на крок від перемоги, але припинення вогню не буде без домовленості про звільнення заручників.

Раніше Заборона розповідала про можливі наслідки від наступу Ізраїля на Рафах. Бойові дії можуть призвести до критичного загострення гуманітарної кризи, а також до конфлікту з Єгиптом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій