'
Читаєте зараз
Карантин у Києві можна спокійно порушувати. Бо поліція порушень все одно не бачить

Карантин у Києві можна спокійно порушувати. Бо поліція порушень все одно не бачить

Markiian Oliiarnyk
Ресторан Nebos у Києві продовжує працювати: подробиці
  • Ресторан Nebos у Києві позиціонує себе як «місце вільних людей» і закликає порушувати карантин.
  • У заклад запрошували людей без масок і вакцинації.
  • Втім, після чотирьох перевірок ресторану у листопаді 2021 року поліція порушень не побачила.

Київський вегетаріанський ресторан Nebos ще 30 вересня 2021 року проголосив себе «місцем вільних людей», без масок та щеплень. Скандал швидко набув великого розголосу, й з’явилася інформація, що заклад оштрафували за порушення карантинних обмежень, однак його власники це заперечують. І вони праві: поліція дійсно не знайшла порушень.

Заборона розповідає про карантинну історію ресторану Nebos та про те, як поліція не побачила очевидних порушень. 


Передісторія: що не так з рестораном Nebos

30 вересня 2021 року  Nebos повісив на дверях табличку «Простір вільних людей». Вона запрошувала до ресторану всіх, «незалежно від наявності чи відсутності маски і вакцинації». Вакцинацію в закладі назвали участю в медичному експерименті. Свою позицію ресторан пояснив тим, що кожна людина має сама брати відповідальність за своє здоров’я і життя.

Вже 22 жовтня, під час погіршення епідемічної ситуації в країні, ресторан закликав усіх власників бізнесу долучитися до ініціативи і поширити таку ж табличку у своїх закладах. Також власники закладу Ірина та Максим Богдановичі поділилися контактами свого юриста, який мав надати консультацію у правах громадян.

На скарги киян відреагувала київська Держпродспоживслужба, яка навідалась у заклад 23 жовтня. За результатами перевірки, комісія встановила низку протиепідемічних заходів:

Читати більше новин в Telegram
  • в приміщенні не проводили вологого прибирання;
  • відвідувачі та персонал ходили без масок;
  • жоден співробітник не був вакцинований та не мав даних про попередні медичні огляди. 

Як наслідок, поліція склала протокол за ч. 1 ст. 43-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Власників закладу мали оштрафувати на 17-170 000 гривень, однак остаточне рішення залишалося за судом. Власники повідомили, що штрафу не було.

Заборона звернулася до Національної поліції з питанням, чи оштрафували заклад.

Відповідь поліції: Nebos не порушував карантинних обмежень

2 грудня 2021 року на ім’я головної редакторки Заборони прийшла відповідь від Головного управління Національної поліції у місті Києві на інформаційний запит щодо справи ресторану Nebos. Правоохоронці повідомили, що від 1 до 22 листопада 2021 року поліцейські міста Києва здійснили чотири перевірки закладу. 

«За результатами здійснених перевірок ресторану Nebos порушень карантинних обмежень виявлено не було. У разі порушення посадовими особами та відвідувачами ресторану Nebos карантинних обмежень, щодо них будуть складені адміністративні матеріали за ст. 44-3 КУпАП», — йдеться у відповіді.

14 грудня ресторан продовжує роботу у звичному для них режимі — тобто з порушеннями карантинних норм.

Раніше Заборона поспілкувалася з власниками київського ресторану Nebos і дізналася, як вони обґрунтовують походження коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій