'

«Броня знищується, за недобитками ганяються по околицях»: ключові військові події тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на Сході та Півдні України.

На східному напрямку найважчою залишається ділянка навколо Авдіївки, яку російським військам вдалось окупувати повністю, та Мар’їнки.


Східний напрямок: Авдіївка, Красногорівка, Іванівське

Найскладнішим напрямком на Сході України залишається Авдіївський. Після виходу з Авдіївки ЗСУ не вдалося стабілізувати лінію фронту біля самого міста, що призвело до продовження руху окупаційних військ на захід. Великими силами піхоти та бронетехніки на початку тижня росіяни змогли захопити населені пункти Ласточкіне та Сєверне, що розташовані найближче до Авдіївки з західної сторони міста. На півночі від міста ворог окупував Степове.

Наразі лінія оборони ЗСУ на цьому напрямку проходить через містечка Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке — Первомайське. Варто зауважити, що російські війська перебувають досить близько до всіх перелічених населених пунктів та не припиняють штурмові дії. 

Головною особливістю цих штурмів є активна участь російської авіації. Щодня Су-34 противника скидають десятки керованих авіаційних бомб — не лише на лінію фронту, але й у найближчий тил українських підрозділів. 

Читати більше новин в Telegram

На Мар’їнському напрямку росіяни продовжують здійснювати штурмові дії з метою подальшого руху на захід та розширення власних флангів на північ та південь. На півночі ворогу вдалось окупувати більшу частину населеного пункту Побєда та частково просунутись біля Новомихайлівки. На півдні окупаційні війська почали свій рух від Мар’їнки в бік Красногорівки. Ось як описує ситуацію на цій ділянці один з українських військових пабліків: «Окрім традиційно важких боїв у Новомихайлівці та на південних околицях Побєди, окупанти намагаються протиснути Красногорівку з західного флангу та у лобову з Донецька».

А отак працює в Красногорівці Третя штурмова бригада: «Минаючи мінні загородження, підрозділи бригади зайшли до міста на броні та розпочали просування вулицями. Ворог не збирався відходити й чіплявся за кожен будинок. Росіян із них вибивали силою, набоями та гранатами. Понад 100 знищених окупантів і відбите у ворога місто».

На Бахмутському напрямку росіяни весь тиждень проводили штурмові дії у напрямку Іванівського, що розташоване західніше від окупованого Бахмута. В результаті масованих атак ворогу вдалося частково просунутись на околицях населеного пункту, але саме Іванівське продовжують контролювати ЗСУ.

Південний напрямок: Роботине, Кринки

Українські підрозділи продовжують утримувати плацдарм на лівому березі Дніпра у районі населеного пункту Кринки. На відміну від минулого тижня, коли російські військові пабліки писали про відхід ЗСУ з цієї ділянки, зараз деякі з «військкорів» почали повідомляти про просування українських підрозділів на захід, у бік Козачих Лагерів. Ресурс DeepStateMap жодних змін на цій ділянці за минулий тиждень не зафіксував.

Активні бойові дії тривають і на Роботинському напрямку, де армія РФ вже декілька тижнів намагається окупувати раніше звільнене українськими силами Роботине. Однак, згідно з картою DeepStateMap, ворожі війська успіху не мали. Ось як описує ситуацію на цій ділянці один з українських військових пабліків: «Роботинський — ворожі рейди із залученням броні тривають, але результат той самий, що і раніше. Броня знищується, за недобитками ганяються по околицях села й успішно їх ліквідовують».

Вибухи в тилу противника 20–21 лютого 2024 року

24 лютого пролунали вибухи на Новолипецькому металургійному комбінаті, що розташований у місті Липецьк за 500 кілометрів від українського кордону. 

Як повідомили джерела BBC Україна, вибух відбувся в результаті спільної роботи дронів СБУ та ГУР МО: «Безпілотники СБУ та ГУР поцілили в установки, призначені для первинного охолодження неочищеного коксового газу. Ураження цих об’єктів, за даними джерел, призведе до зупинки всього виробничого процесу металургійного комбінату на довгий час».

27 лютого стало відомо про влучання реактивних снарядів від HIMARS по скупченню російських військових 155-ї окремої бригади морської піхоти в Оленівці Донецької області. Російські «військкори» зазначають, що удар було здійснено під час шикування особового складу, що проводилось для нагородження окремих військовослужбовців. В результаті ліквідовано 19 ворогів, ще 12 отримали поранення, зокрема і командир бригади — полковник Михайло Гудков.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій