КНДР активізувала підготовку до війни

Ilona Kivva
Автор:

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин наказав збройним силам та ВПК прискорити підготовку до війни, щоб протистояти «конфронтаційним крокам США», пише Reuters.

Пхеньян також планує розширити стратегічне співробітництво з «антиімперіалістичними незалежними» країнами. КНДР активно розширює зв’язки з Росією — Вашингтон звинувачує Північну Корею у постачанні військового обладнання Москві  — тож, найімовірніше йдеться про неї.

Під час партійного пленуму Кім Чен Ин також окреслив економічні цілі на новий рік і назвав його вирішальним для виконання пʼятирічного плану розвитку країни. 

«В останні десятиліття країна зазнала серйозної нестачі продовольства, включаючи голод у 1990-х роках, часто внаслідок стихійних лих. Міжнародні експерти попереджають, що закриття кордонів під час пандемії COVID-19 погіршило продовольчу безпеку. За оцінками, у 2023 році врожайність сільськогосподарських культур у Північній Кореї зросла порівняно з минулим роком через сприятливі погодні умови. Але сума, ймовірно, все ще набагато нижча від необхідної для вирішення хронічної нестачі продовольства в країні», — пояснили у виданні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій