'
Читаєте зараз
Комітет Верховної Ради розгляне законопроект про інтернет-цензуру

Комітет Верховної Ради розгляне законопроект про інтернет-цензуру

Роман Губа
Автор:

4 вересня комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку розгляне законопроект № 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Про це повідомляють Українські новини з посиланням на першу заступницю голови комітету питань свободи слова та інформаційної політики Ольгу Червакову.

Червакова вважає, що законопроект хочуть провести через комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку, щоби нардепи не могли висловити протест щодо позасудового блокування сайтів.

Що за законопроект?

Законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Він пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

У такий спосіб СБУ надають право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів – 1% річного прибутку, у разі повторного – 5%.

Читати більше новин в Telegram

Авторами проекту є Іван Винник, Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновол.

Законопроект № 6688 вже намагалися включити в порядок денний Верховної Ради ще в липні 2018, але тоді не вистачило депутатських голосів.

Читати також:
Роскомнагляд по-українськи. В Україні хочуть ввести інтернет-цензуру
Які депутати підтримали законопроект про інтернет-цензуру в Україні? Детально
#Fuck6688: Українці запустили флешмоб проти інтернет-репресій

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій