Читаєте зараз
Компанії з Нідерландів і Бельгії могли поставляти у РФ деталі для БпЛА

Компанії з Нідерландів і Бельгії могли поставляти у РФ деталі для БпЛА

Ilona Kivva
Автор:

У Бельгії та Нідерландах шістьох людей арештували за звинуваченням у експорті товарів подвійного призначення до підсанкційних країн, серед яких РФ, пише Politico.

Затримання провели після низки рейдів у сільській місцевості країн: в приватних будинках і штаб-квартирах компаній у Кнокке-Хейсті та Екло у бельгійській Фландрії, а також у Роттердамі та Слуїсі в Нідерландах. Рейди є частиною спільного розслідування з урядом Сполучених Штатів.

«Деякі технології, якими торгують, можуть потрапити під правила ембарго. Вони застосовуються до певних країн, наприклад Росії. Розслідування має визначити, чи могли ці стратегічні та захищені технології продаватися в країни, де Бельгія та Європейський парламент вводять правові обмеження», — кажуть у бульгійській прокуратурі.

Об’єкти подвійного призначення можуть використовуватися як у цивільних, так і у військових цілях. Наприклад, для створення чи ремонту безпілотників та ракет. Це можуть бути мікрочипи, акселерометри, турбінні двигуни тощо.

ЄС ввів обмеження на торгівлю товарами та технологіями подвійного призначення проти кількох країн. Серед них Росія та Білорусь за їх роль у повномасштабному вторгненні в Україну, а також Північна Корея та Іран.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій