'
Читаєте зараз
Контрнаступ ЗСУ на Херсонщині: військовий аналітик назвав три сценарії

Контрнаступ ЗСУ на Херсонщині: військовий аналітик назвав три сценарії

Ilona Kivva
Автор:
  • Українським захисникам вже вдалося закріпитися на декількох плацдармах на лівобережжі області.
  • Через великі втрати ворог перекидає у регіон підрозділи з інших напрямків. Застосовують весь арсенал.
  • Поблизу Дніпра росіяни не мають серйозних оборонних укріплень, що потенційно перетворює напрямок на стратегічний.

Є три найбільш ймовірні варіанти подальшого розвитку подій у регіоні. При найбільш оптимістичному українські захисники будуть доводити наступальну операцію до рівня створення повноцінного плацдарму, однак для цього є важлива умова.

Заборона розповідає про можливий перебіг подій у регіоні та про досягнуті успіхи ЗСУ. 

Сили оборони України закріпилися на лівому березі Херсонщини

В районі лівобережжя Дніпра на Херсонщині продовжуються активні бойові дії. Російські воєнні пабліки писали про наступ Збройних сил України біля населених пунктів Пойма, Піщанівка, Підстепне та Кринки (тут, ймовірно, мають найбільші успіхи). 

Пойма, Піщанівка, Підстепне та Кринки на карті. Скріншот: Google Maps

Українським захисникам вже вдалося закріпитися на декількох плацдармах. Однак ворог намагається їх із займаних позицій — майже щодня ворог здійснює від чотирьох до 10 таких спроб. 

«У російських військових почалися проблеми. В результаті великих втрат вони вимушені перекидати сюди підрозділи з інших напрямків. Вони застосовують [на напрямку] весь арсенал зброї: від мінометів до артилерії великого калібру, ракетного, озброєння та авіації. Однак наші воїни діють сміливо та тактично грамотно, інколи навіть зухвало», — розповів речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов.

Читати більше новин в Telegram

За офіційною версією Генштабу, в регіоні проводяться диверсійні, рейдові та розвідувальні дії. Захисники, серед іншого, виявляють шляхи логістичного постачання боєприпасів та продовольства армії РФ, місця розташування особового складу та техніки, позицій артилерії тощо. Тривають важкі бої. 

Контрнаступ ЗСУ на півдні: три сценарії

Лівобережжя Дніпра — своєрідна сіра зона, яку поступово займають українські війська, витісняючи армію РФ. Поблизу річки росіяни не мають серйозних оборонних укріплень, вважає колишній військовий льотчик Роман Світан. 

«У російських військ на лівому березі реальна лінія оборони розміщена десь за 15 км від Дніпра. Тобто перед цією лінією вони закопатися ніде нормально не можуть. Тому наші війська розширюють плацдарм у кількох місцях», — пояснив він.

Операція морської піхоти ЗСУ на лівому березі Херсонської області. Фото: Володимир Зеленський/Telegram

За його словами, є три найбільш ймовірні варіанти подальшого розвитку подій:

  • перший — це спроба відсунути російську артилерію, щоб вона не працювала по Херсону;
  • другий — намагатися змусити росіян перекинути на Лівобережжя частини, які є у них на правому фланзі, і таким чином розтягнути їхні сили по фронту;
  • третій — якщо росіяни не стануть туди нічого перекидати, доводити наступальну операцію до рівня створення плацдарму на лівому березі та перекидання туди важкої техніки по понтонних або баржевих переправах. 

«Усі три є позитивними для ЗСУ. При виконанні будь-якого з цих завдань ми отримуємо військовий профіт. А далі все вже буде залежати від росіян і від того, як вони поводитимуться. Але в будь-якому випадку ми в безпрограшній ситуації на лівому березі», — констатує Світан.

У Генштабі кажуть, що одна з головних цілей цієї на лівобережжі — відтіснити ворога якомога далі від правого берега, щоб убезпечити цивільне населення від постійних російських обстрілів. 

Раніше Заборона розповідала про ймовірний сценарій просування ЗСУ на Запоріжжі, а також про фактори, які могли перетворити Херсон на стратегічний напрямок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій