'
Читаєте зараз
Кремль заблокував $18 млрд прибутків західних компаній, що залишилися в РФ

Кремль заблокував $18 млрд прибутків західних компаній, що залишилися в РФ

Yevheniia Kostina

Іноземний бізнес, який продовжив працювати в Росії після повномасштабного вторгнення Москви в Україну, отримав мільярди доларів прибутку. Але Кремль заблокував компаніям доступ до готівки, намагаючись закрутити гвинти проти так званих недружніх країн, пише Financial Times.

РФ заборонила виплату дивідендів компаніям із низки країн, включаючи США, Великобританію та всіх членів ЄС. На групи з таких держав припало $18 мільярдів із $20 млрд отриманих в РФ прибутків, а також $199 млрд із $217 мільярдів російського валового доходу. «Цифри, можливо, значно зросли з того часу [з 2022 року; звіти за попередній рік надходять зазвичай в першому-другому кварталі наступного]. Оцінити точно неможливо, оскільки більшість міжнародних компаній, що працюють в Росії, щорічно розкривають свої локальні результати», — сказав заступник директора з розвитку KSE Андрій Онопрієнко, який зібрав дані.

В топ-3 по прибутках входять:

  • американські компанії — $4.9 млрд;
  • німецькі — $2.4 млрд;
  • австрійські — $1.9 млрд;
  • швейцарські $1 мільярд.
Іноземні компанії, які вирішили продовжити діяльність у Росії, у 2022 році отримали сукупні доходи понад $127 мільярдів. Інфографіка: FT на даних Київської школи економіки

Так, наприклад, заблокованими стали локальні прибутки компаній від BP до Citigroup. Хоча такі транзакції можуть бути схвалені за виняткових обставин, дозволів на виведення було видано небагато. «Десятки мільярдів у доларовому еквіваленті застрягли в Росії. І немає способу їх вивести», — сказав виконавчий директор однієї великої компанії, розташованої в країні, яка не вважається недружньою. 

Розмір доходів і прибутків відображає не тільки незмінну важливість західних компаній для російської економіки, але й дилему, з якою стикаються такі підприємства щодо того, що робити зі своєю діяльністю в країні-агресорці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій