Читаєте зараз
Крим буде звільнений військовим шляхом, і це стане кінцем режиму Путіна — Рефат Чубаров

Крим буде звільнений військовим шляхом, і це стане кінцем режиму Путіна — Рефат Чубаров

Svitlana Hudkova
  • Після широкомасштабного вторгнення РФ в Україну світ визнав, що Крим буде звільнений військовим шляхом.
  • Одним зі способів деокупації півострова є перерізання логістичних шляхів та його блокада.
  • Повернення Криму Україні буде означати кінець путінського режиму.

У березні 2014 року Росія анексувала український Крим. З того часу, з допомогою західних партнерів, Київ намагався деокупувати автономію дипломатичним шляхом. Та широкомасштабне вторгнення РФ відкрило ще один шлях звільнення цієї території.

Заборона розповідає ймовірні кроки Владимира Путіна, якщо Сили оборони наступатимуть на АР. Повний текст про ймовірні сценарії розвитку подій в Криму у 2024 році читайте тут.

Кримська платформа: зміна позицій партнерів України

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України VIII скликання (2015–2019 роки) Рефат Чубаров згадує, що ще під час саміту Кримської платформи у серпні 2021 року її учасники підписали декларацію, у якій було зазначено, що звільнення Криму може відбутися лише у ході переговорів з РФ. Це було умовою багатьох лідерів та представників західних країн. Але повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року повністю змінило їхню думку.

«У ході другого саміту у 2022 році майже всі наші партнери говорили про те, що результатом цієї війни має бути звільнення усіх окупованих територій України, включно з Кримом. І спосіб звільнення півострова вже визначався не лише як дипломатичний. Навпаки: у своїх виступах лідери та представники різних держав говорили про можливість військового звільнення», — розповів він Забороні.

2023 рік ще більше вкорінив позицію України та її партнерів, що звільнення півострова є ключем до остаточного відновлення територіальної цілісності України. «І ті події, що відбуваються навколо Криму та безпосередньо на його території (я маю на увазі удари по військових об’єктах), говорять про те, що військовий спосіб сьогодні розглядається не лише як один з імовірних, а як єдиний спосіб звільнення півострова. Але все покаже хід війни. Все може статися», — каже Чубаров.

Читати більше новин в Telegram

Блокада Криму. Путін може вдатися до ядерного шантажу

Як один з ймовірних варіантів звільнення Криму, розглядається можливість перерізання логістичних шляхів та повна ізоляція півострова від материкової частини України та Росії. Це можливо за умови прориву ЗСУ на південному напрямку та виходу до адмінкордону з півостровом та ураження Керченського мосту.

«Нормальна логіка підказує, що Кремль мав би розпочинати евакуації своїх військ. Але не забуваємо, що Росія має ядерну зброю, і якщо цей сценарій почне реалізовуватися, вона може почати ядерний шантаж. Я не стверджую, що вона її використає, але якщо Крим буде максимально оточений, у Росії буде два виходи: або покинути Крим, що далі веде її до повної військової поразки, або напряму шантажувати світ», — говорить голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Повернення Криму стане кінцем путінського режиму 

Російський президент не може так просто віддати Крим, адже розуміє, що це стане початком абсолютної поразки Росії та означатиме його політичну смерть.

«Звільнення Криму призведе до різних дезінтеграційних процесів всередині самої Росії, серед вищого керівництва та оточення глави Кремля. Якщо Москва не зможе утримувати Крим, на Путіна вже ніхто не буде оглядатися, бо це буде його особиста поразка», — наголошує Рефат Чубаров.

Тому президент РФ буде боротися за Крим до кінця. «Але в якому стані тоді будуть сама Росія та її можливості чинити спротив, якщо Путін буде давати команди, але можливості їх виконувати вже не буде? Це теж можливий фактор дестабілізації ситуації у самій Росії. Ніхто не любить правителя, чиї команди неможливо виконати. Його накази вже ніхто не буде слухати», — зауважив Чубаров.

Раніше Заборона розповідала про тонкощі та складнощі втілення в реальність трибуналу для Путіна та його поплічників, які вчиняють геноцид українців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій