Читаєте зараз
Кримінальну справу проти Трампа можуть анулювати: про що йдеться

Кримінальну справу проти Трампа можуть анулювати: про що йдеться

Ilona Kivva
Автор:

Верховний суд США вирішить, чи має 45-й президент Дональд Трамп імунітет від кримінального переслідування за звинуваченнями в спробі скасувати вибори 2020 року, пише BBC.

Політик стверджує, що він має імунітет від усіх кримінальних звинувачень за дії, які нібито входили до його обов’язків очільника держави. Без імунітету президенти можуть зазнати незаконного судового переслідування та помсти після того, як залишать посаду, каже Дональд Трамп.

У лютому комісія апеляційного суду США вже відхилила аргументи щодо імунітету. Натомість більшість із шести суддів республіканців погодилась заслухати його у квітні 2024 року. Рішення може бути прийнято до кінця червня.

Якщо ж Верховний суд постановить, що імунітету немає, це не тільки дасть поштовх для продовження судового процесу у справі про штурм Капітолія, а й стане прецедентом для інших проваджень.

Раніше суддя штату Іллінойс 28 лютого дискваліфікував Дональда Трампа з праймеріз від Республіканської партії. Рішення ухвалили на підставі участі 45-го президента в штурмі Капітолія у 2021 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій