Читаєте зараз
Кринки, Роботине, Новомихайлівка: що відбулося за тиждень у важливих для оборони населених пунктах

Кринки, Роботине, Новомихайлівка: що відбулося за тиждень у важливих для оборони населених пунктах

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту.


Південний напрямок: окупантів заблокували на островах на Херсонщині

  • Напрямком на Півдні, про який найбільше приходило новин в середині січня, знову були Кринки, що на лівому березі Дніпра на Херсонщині. 12 січня російські «військкори» повідомили про активізацію українських безпілотних розвідувальних авіаційних комплексів (БпАК) на цій ділянці. Внаслідок їхньої роботи за два дні знищено п’ять транспортних засобів окупаційних військ. 

Згодом деякі пропагандисти почали розганяти інформацію про те, що армії РФ вдалося витіснити українські підрозділи з Кринок. Однак уже 17 січня багато російських пабліків заявили про зворотне: їхні війська на цій ділянці втрапили у важке становище. Один з прикладів, що підтверджує інформацію: один з ворожих солдатів заявив, що його роту відправили на штурм Кринок, однак в результаті успішної роботи підрозділів Сил оборони майже вся рота окупантів була знищена.

  • На окрему увагу заслуговують так звані острови, розміщені між правим та лівим берегом Дніпра на Херсонщині. На багатьох ділянках річка почала намерзати, і тепер росіяни бідкаються, що рухатись водою за допомогою човнів стало неможливо, а пересуватись пішки — небезпечно через невелику товщину льоду. 

Через це окупаційні війська, що розміщувались на островах, виявились заблокованими. Окрім того, що самі вони не можуть покинути ці острови, їм також не можуть підвозити провізію та боєприпаси. 

  • Активні бойові дії продовжуються і на Роботинському напрямку. 14 січня один з українських телеграм-каналів повідомив, що ЗСУ довелось здійснити майже повний відхід з «головної лінії оборони» окупантів між Вербовим та Новопрокопівкою. Під українським контролем там наразі залишається тільки пара позицій.

Східний напрямок: просування біля Мар’їнки

  • На Сході окупаційні війська продовжують поступово рухатись на півдні від нещодавно окупованої Мар’їнки. Головною ціллю окупаційних військ є оточення Новомихайлівки, аби змусити українські підрозділи вийти з цього населеного пункту. З півдня противник йде у напрямку від Солодкого на Парасковіївку. З півночі російські війська намагаються просуватись від Мар’їнки до населеного пункту Побєда. За повідомленнями одного з українських телеграм-каналів, наразі наші підрозділи готують лінію оборони у самому селищі Новомихайлівка.
  • На Авдіївському, Куп’янському та Бахмутському напрямках українським захисникам поки вдається утримувати лінію фронту, однак, як передають з місць, на кожному з цих напрямків тривають важкі бої із залученням великої кількості сил та засобів росіян. Але ціною героїчних зусиль українських піхотинців тиск поки вдається стримувати.

Вибухи в тилу противника: збиті російські літаки

  • 14 січня стало відомо про успішну операцію Повітряних сил Збройних сил України: збили літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Ще один літак, Іл-22, було підбито, однак той зміг долетіти до одного з російських аеродромів. Достеменно невідомо, якими саме засобами було завдано ураження російським літакам.
  • 18 січня у ЗМІ почала з’являтись інформація атаковану дронами нафтобазу в Санкт-Петербурзі. На момент написання матеріалу деталі стосовно цього удару ще не відомі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій