Читаєте зараз
Китайців лишать без новеньких iPhone: влада закрила найбільших виробників

Китайців лишать без новеньких iPhone: влада закрила найбільших виробників

Ilona Kivva
Автор:
  • У Китаї закрили на COVID-карантин 21-мільйонне місто Ченду.
  • Мешканцям мегаполіса заборонили виходити з дому, винятком є тільки медики та ті, чия робота пов’язана з подоланням спалаху.
  • Виїзд з міста поки дозволений, але це може зробити одночасно тільки одна людина і за наявністю негативного тесту на коронавірус.

У Китаї заморозили виробництва найбільших корпорацій, серед яких Apple, Toyota та найбільша у світі компанія-виробник мікропроцесорів Intel Corp. Річ у тім, що всі вони базуються у столиці провінції Сичуань, у якому оголосили тотальний локдаун через спалах коронавірусу.

Заборона розповідає про карантин у Ченду.


Карантин у Ченду: подробиці

Столицю китайської провінції Сичуань закрили на карантин, щоб зупинити спалах коронавірусу. Ченду став найбільшим ізольованим містом країни після Шанхаю, який закрили на два місяці на початку 2022 року. Кардинальні заходи пов’язані з тим, що з початку пандемії у грудні 2019 року Сичуань залишався найменш постраждалим від вірусу регіоном, пише The Bloomberg.

Скільки триватиме локдаун, невідомо, але у місті оголосили про початок  масового COVID-тестування. Мешканці повинні постійно залишатися вдома, крім виняткових ситуацій, таких як невідкладна медична допомога. Раз на день дозволено відправляти одного з членів родини за продуктами. 

Ходити на роботу можуть медики та ті, чия діяльність пов’язана з зупинкою спалаху. Таким містянам навіть дозволено користуватися громадським транспортом, але тільки з негативним результатом Covid-тесту за попередні 24 години.

Читати більше новин в Telegram

Виїзд з міста офіційно не закривали, але його фактично унеможливлено, адже:

  • переміщатися групами заборонено;
  • виїхати можна лише після отримання негативного результату тесту протягом останніх 24 годин.

Такий крок матиме серйозні економічні наслідки для Китаю та великих міжнародних корпорацій, виробництво яких зосереджено у мегаполісі, вважають у виданні. Річ у тім, що на місто-мільйонник припадає 1.7% валового внутрішнього продукту КНР. Крім того, у Ченду сконцентрована велика кількість міжнародних технологічних компаній і автовиробників, серед яких Toyota, Volkswagen China, Intel Corp. У регіоні також базується Foxconn Technology Group — найбільший у світі виробник iPhone та інших пристроїв Apple.

Крім того, Ченду є популярним туристичним напрямком, великою мірою через один з найбільших заповідників для великих панд. Через карантин туристична сфера зупинилася повністю, а більшість компаній заморозили або суттєво скоротили роботу.

«Глобальні фондові біржі досягли шеститижневого мінімуму після новин про карантин і агресивних коментарів центральних банків. Показник китайських акцій, що котируються в Гонконзі впав на 1.7% до мінімуму сесії 1 вересня. Валюти на ринках, що розвиваються, також впали, оскільки карантин стимулював процес уникнення ризику», — пояснили в The Bloomberg.

Раніше Заборона розповідала про карантин у найбільшому місті Китаю Шанхаї, що тривав понад два місяці. Через тотальний локдаун у місті виник дефіцит продовольства і у людей закінчувалася їжа.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій