Читаєте зараз
Латвія намагається стримати РФ від вторгнення в ЄС: як посилять безпеку

Латвія намагається стримати РФ від вторгнення в ЄС: як посилять безпеку

Ilona Kivva
Автор:

Член НАТО Латвія знову запровадила військову службу, щоб стримати розширення військової агресії РФ, повідомили The Telegraph у МЗС країни.

Обов’язкова служба набула чинності на початку січня 2024 року.

«Ми повторно внесли проєкт, щоб збільшити розмір нашого активного та готового резерву. Ми повинні бути в такому стані готовності, щоб російські генерали та політичні класи чітко бачили, що напрямок Європи є забороненим», — сказав міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш.

Тепер усі чоловіки віком від 18 до 27 років мають пройти рік служби, включно з тими, хто проживає за кордоном. Тих, хто відмовляється служити, можуть оштрафувати або ув’язнити. Існують винятки для тих, хто має проблеми зі здоров’ям, самотніх батьків та людей з подвійним громадянством, які вже служили в іншій країні.

Латвія зараз намагається посилити свою оборонну готовність шляхом зміцнення військових лав, розширення резервних сил і поповнення арсеналу зброї.

Напередодні балтійська країна разом з Естонією та Литвою домовилися створити спільну лінію оборони вздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю.

В серпні 2023 року Латвія відкликала із відпусток всіх прикордонників та посилила кордон через високу загрозу національній безпеці з боку Білорусі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій