'
Читаєте зараз
Ліванський Робін Гуд: у Бейруті з грабіжника банку зробили героя

Ліванський Робін Гуд: у Бейруті з грабіжника банку зробили героя

Markiian Oliiarnyk
Бейрут
  • Озброєний ліванець 11 серпня потрапив до столичного банку і взяв присутніх у заручники.
  • Він вимагав виплатити йому $210 000 з його замороженого ощадного рахунку, але отримав відмову. Через кілька годин правоохоронці вмовили його здатися.
  • Банківська система Лівану обвалилася наприкінці 2019 року. З того часу громадяни не можуть забрати свої валютні заощадження.

У столиці Лівану 11 серпня 2022 року відбулося нетривіальне пограбування банку. Чоловік з гвинтівкою та каністрою бензину взяв у заручники присутніх, вимагаючи, щоб фінустанова віддала його ж гроші. Цікаво, що суспільство його вчинок сприйняла як подвиг, а не злочин.

Заборона розповідає про інцидент у столичному банку Лівану.


Бейрут: напад на банк 11 серпня 2022

42-річний водій служби доставки їжі Басам аль-Шейх Хусейн увірвався до відділення Федерального банку у столиці Лівану. При собі у нього була гвинтівка, пише WION.

Чоловік захопив заручників, облив приміщення бензином і висунув вимогу керівництву фінустанови виплатити йому частину заощаджень з його рахунку на суму в $210 000. Гроші Хусейну були потрібні, як він сказав, на лікування батька. У банку відмовили, оскільки рахунок заморожено через фінансову кризу в країні. Чоловік пригрозив підпалити будівлю і вбити усіх присутніх.

Увечері того ж дня Басам аль-Шейх Хусейн звільнив заручників і здався правоохоронцям. «Після семигодинних переговорів його заарештували та вивели з банку. Озброєний чоловік здався після того, як йому дозволили забрати $35 000 його заощаджень», — пишуть у WION.

Читати більше новин в Telegram

Під будівлею банку зібралися десятки протестувальників, і коли 42-річного грабіжника виводив конвой поліції, йому услід вигукувати: «Басам, ти герой!». «Мій брат не негідник. Він порядна людина. Він бере те, що має, зі своєї кишені, щоб віддати іншим», — повідомив брат Хусейна Атеф, який також стояв біля будівлі.

Ліванські банки заморозили рахунки громадян

Нападника зустріли як героя через гнів на фінансову політику країни. Через економічну кризу банківська система Лівану повністю обвалилася наприкінці 2019 року і національна валюта втратила понад 90% своєї вартості. З того часу всі валютні ощадні рахунки громадян фактично заморожені. Банки дозволяють лише знімати невеликі суми щомісяця, але цього недостатньо навіть для задоволення найпростіших потреб.

«Ми просимо виплатити нам наші заощадження вже два роки! Ми не бандити! Нам потрібні наші гроші. Ми все життя працювали на них», — цитує Euronews одного з протестувальників біля банку, які прийшли підтримати Хусейна.

Подібний напад на ліванський банк відбувся у січні 2022 року. Тоді ще один розлючений клієнт також облив клієнтів та працівників обласного відділення пальним і вимагав виплатити йому його гроші.

Раніше Заборона розповідала про банкрутство українського Мегабанку, який не зміг виплатити депозити у повному обсязі своїм вкладникам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій