Читаєте зараз
Литва дала стипендії для українців: що пропонують

Литва дала стипендії для українців: що пропонують

Анастасія Бодюл
  • Для українських студентів литовських вишів передбачена стипендія у €300 на місяць.
  • Навчання також буде безплатним: уряд та університет покриє всі витрати у співвідношенні 60% на 40%.
  • Прийматимуть і на бюджет: для цього треба виконати низку вимог.

Одну із найбільших програм безплатної вищої освіти пропонує Вільнюський університет: вступити зможуть 350 українців. Заявку треба подати до 20 серпня 2023 року. 

Заборона розповідає про можливість навчання в Литві. 


Вступ у виші Литви: які умови

Литовський уряд виділив €643 000 для навчання українських студентів на 2023-2024 рік. Держава забезпечуватиме виплату щомісячних стипендій та покриватиме частину вартості освітніх програм в університетах, пише diena.lt.

«Хоча потік українців, які прибувають сюди та вступають до наших вишів, зменшується, не всі з них ще можуть повернутися на батьківщину. Їм також потрібна додаткова фінансова підтримка для проживання, тому ми плануємо призначати стипендії, щоб українці могли успішно навчатися в Литві», — каже міністр освіти, науки та спорту Ґінтаутас Якштас.

Треба подати заяву на вступ до одного чи кількох вищих навчальних закладів і взяти участь в конкурсах. На бюджетні місця прийматимуть лише тих, хто відповідає мінімальним вимогам: 

Читати більше новин в Telegram
  • студенти, що навчались у литовських школах, повинні мати атестат зрілості (свідоцтво про загальну середню освіту) та скласти два державні іспити;
  • студенти з українських шкіл теж мусять отримати атестат та скласти спеціальний вступний тест, організований Міністерством освіти і науки України.

Перевагу віддаватимуть українцям, які закінчили школу в Литві.

У 2022-2023 навчальному році в Литві було прийнято майже 800 українців на бакалаврат і близько 220 — на магістратуру. До докторантури зараховано 13 українців, до клінічної ординатури четверо.

Безплатне навчання для українців: програма університету Вільнюса

Вільнюський університет пропонує одну з найбільших програм для безплатної освіти українських студентів. Вступники можуть навчатися на бакалавраті, магістратурі та інтегрованій програмі. Втім, стипендію тут отримають не всі абітурієнти: у 2023 році її виплачуватимуть лише 25 найкращим. 

Список дисциплін, який пропонує Вільнюський університет. Скріншот: osvita.in.net

Прийом заявок триватиме до 20 серпня 2023 року: їх можна подавати онлайн в спеціальній системі. У разі позитивної відповіді потрібно приїхати в Литву до 25 серпня 2023 року та особисто надати документи. 

Раніше Заборона розповідала про реформу освіти в Україні з 2024 року: шкільне навчання стане 12-річним, щоб відповідати європейській системі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій