Читаєте зараз
Маріуполь-Бердянськ-Джанкой: РФ будує залізничні гілки на ТОТ 

Маріуполь-Бердянськ-Джанкой: РФ будує залізничні гілки на ТОТ 

Ilona Kivva
Автор:

У 2023 році уряд РФ створив федеральне державне унітарне підприємство «Залізниці Новоросії». Після цього стало відомо, що Росія планує побудувати нову залізничну гілку вздовж узбережжя Азовського моря. Вона мала б з’єднати Крим і Ростовську область через так званий сухопутний коридор: Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь, Генічеськ, Джанкой.

Експерти повʼязують це з тим, що дорога через Кримський міст стала ненадійною, бо він періодично закритий. Тож Москва почала шукати альтернативний спосіб поповнення своїх військ. 

«Російські окупаційні війська тотально залежать від логістики. Автомобільних доріг. Доріг польових, рокадного сполучення, рокадного рівня доріг. Але найбільше вони залежать від залізниць. Практично вся логістика військового типу орієнтована в Росії на залізничне сполучення. І саме через залізничне сполучення відбувається основна частка постачання матеріально-технічного забезпечення передовим підрозділам», — пояснив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Також нові шляхи потрібні, щоб вивозити з України більше вугілля та зерна.

Паралельно ворог будує ще одну залізничну гілку: з Таганрога до Маріуполя через Донецьк і Волноваху. Однак у цьому питанні заважає розміщення Сил оборони України в районі Вугледара та Михайлівки, де основна залізнична гілка, зокрема через Волноваху, перебуває під постійним вогневим контролем.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій