Читаєте зараз
Mariupol Strong: Заборона оновила айдентику

Mariupol Strong: Заборона оновила айдентику

Yevheniia Kostina
  • Однією з фішок новації стали шрифти, присвячені місту-герою Маріуполю.
  • Заборона лишається медіа з унікальним текстом + авторський візуал.
  • Новий дизайн отримали не лише сайт та концепт, а й Фундація підтримки журналістів 2402.

Українське незалежне медіа Заборона з 1 листопада 2022 року застосувало оновлений брендбук по всіх своїх продуктах. Так, оновлені логотип, сайт, соціальні мережі, канали комунікації, відео-контент та мерч.

Ви можете підтримати незалежну журналістику через донати на Patreon.


Шрифти Mariupol та дизайн Заборони

У новій айдентиці Заборони будуть використовуватися шрифти Mariupol Strong і Mariupol Bold. Автором графіки став дизайнер Андрій Шевченко, який розробив її, знаходячись в окупованому Бердянську. Шрифти можна використовувати, але, будь ласка, в легальний спосіб, не порушуючи авторських прав: усі кошти від використання шрифту ідуть на допомогу «Госпітальєрам».

«Заборона — це про висвітлення важливих речей із темряви небуття. Ми надаємо голос людям на розломі цивілізацій. Ми всі стикаємося з викликами, які не могли навіть уявити. Як незалежне, сміливе медіа ми вважаємо за свою місію проливати світло, вирізняти, збільшувати увагу на тому, що на перший погляд здається ‘не на часі’. Тому в оновленому дизайні фокус зроблено на контенті, прикрашеному символізмом світла у темряві», — каже СЕО та виконавчий продюсер Роман Степанович.

Оновлення айдентики Заборони — запланований крок в стратегії розвитку медіа. 

Читати більше новин в Telegram

«Задовго до повномасштабного вторгнення ми проводили ряд стратегічних сесій. Серед багатьох еволюційних питань обговорювалися плани і по зміні візуальної складової видання. Нова реальність, у якій ми живемо, надала нам ще більше мужності і рішучості рухатися вперед. І нам вдалося реалізувати плани, попри все», — акцентує маркетинг-директор Заборони Володимир Фоміченко-Закуцький. 

Змін також зазнала Фундація екстреної підтримки журналістів 2402, створена засновниками Заборони Катериною Сергацковою та Романом Степановичем в перший день повномасштабного вторгнення. За цей час до ініціативи доєдналися кілька дружніх фондів, волонтерських організацій, патронів з різних країн світу. За пів року Фундація 2402:

  • забезпечила більше 20 редакцій українських видань та близько 100 журналістів фрілансерів засобами індивідуального захисту;
  • більше 80 медійників пройшли HEFAT тренінги та отримали персональні тактичні аптечки;
  • фінансово підтримала лікування двох поранених журналістів;
  • надала допомогу в евакуації кількох сімей журналістів. 

«Оновлена візуальна айдентика тепер є спільною рисою Заборони та Фундації 2402, аби підкреслити їх цілісність у головних ідеях і цінностях. І це, перш за все, свобода. Свобода думки та незалежної журналістики. А свободі потрібні очі», — стверджує комунікаційна директорка Фундації 2402 Ольга Фоміченко-Закуцька.

Щоб подивитися брендбук, треба його скачати.

Раніше Заборона розповідала про нагородження ІА Заборона  однією з найпрестижніших нагород у Східній Європі у сфері журналістики — Free Media Awards.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій