Читаєте зараз
В США напали на видання Capital Gazette. 5 осіб загинули. Детально

В США напали на видання Capital Gazette. 5 осіб загинули. Детально

Сергій Сурепін

28 червня в Аннаполісі (штат Мерлінед, США) озброєний чоловік скоїв напад на редакцію видання Capital Gazette. За даними поліції, при нападі він використовував рушницю і димові шашки. Чоловік відкрив вогонь по працівникам газети через скляні двері офісу. Журналісти Capital Gazette ховалися під столами, поки стрілянина не втихла. Поліція оточила будівлю і затримала нападника — він не намагався відстрілюватися.

Загинули 5 осіб

Загинули 5 осіб, двоє поранені. Постраждалі отримали поверхневі поранення осколками скла, їх уже виписали з лікарні. Серед загиблих — помічник редактора Роб Хіассен, редактор колонок Джеральд Фішман, менеджер з продажу Ребекка Сміт, спеціальний кореспондент Венді Вінтерс і журналіст Джон Макнамара.

Хто скоїв напад?

Редакцію атакував 38-річний Джеррод Рамос. В минулому він судився з Capital Gazette. У 2011 році видання написало про кримінальну справу, заведену на Рамоса. За даними NBC, він відправляв образи і погрози в інтернеті жінці, з якою вчився в коледжі. Чоловік подав позов про наклеп, але не зміг довести, що в матеріалі міститься неправдива інформація. Суд виніс рішення на користь Capital Gazette — Рамос намагався його оскаржити, але безрезультатно.

Читати більше новин в Telegram

Колумніст Ерік Хартлі, а також редактор і видавець Томас Маркуардт, з якими судився Рамос, більше не працюють в газеті.

Були загрози

Нападник погрожував співробітникам газети. Під час судового розгляду Рамос погрожував Маркуардту і Хартлі. Після стрілянини в редакції Capital Gazette журналісти знайшли твіттер нападника, в якому погрожував працівникам видання — Рамос згадував, зокрема, Роба Хіассена, який був убитий під час стрілянини в редакції.

Атака Рамоса була спланованою, але він не прагнув вбити конкретну особу. Редакція Capital Gazette отримувала погрози у соціальних мережах — останні такі повідомлення надійшли в день нападу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій