Читаєте зараз
Маск судитиметься з компанією-розробницею ChatGPT: яка причина

Маск судитиметься з компанією-розробницею ChatGPT: яка причина

Ilona Kivva
Автор:

Ілон Маск подав позов до суду на компанію OpenAI. Американський мільярдер звинувачує виконавчого директора Сема Альтмана в тому, що він ставить прибуток вище за благо людства, пише The Guardian.

У позові, поданому в Сан-Франциско, стверджується, що OpenAI розробляє штучний загальний інтелект (AGI) — теоретичну форму ШІ, яка може виконувати низку завдань на рівні людського інтелекту або вище.

«OpenAI Inc перетворили на закриту, де-факто дочірню компанію найбільшої технологічної компанії у світі: Microsoft. Під її радою Альтман вдосконалює AGI, щоб максимізувати прибуток для Microsoft, а не принести користь», — заявив Маск.

Він додав, що AGI становить серйозну небезпеку для людської цивілізації, адже нова розробка начебто може вийти з-під контролю та вчинити дії, які загрожують планеті.

Альтман поділяв занепокоєння колишнього колеги щодо AGI та у 2015 році запропонував створити некомерційну лабораторію ШІ, яка була б протилежністю Google — OpenAI, каже Ілон Маск. Ця лабораторія мала бути некомерційною організацією з технологіями у вільному доступі.

У позові стверджується, що бізнесмен, який пішов з команди OpenAI у 2018 році, забезпечив більшу частину його фінансування в перші роки. Зараз Microsoft є найбільшим інвестором компанії після угоди, укладеної у 2020 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій