'
Читаєте зараз
Маска просять про поглинання: що варто знати про позов Twitter

Маска просять про поглинання: що варто знати про позов Twitter

Ilona Kivva
Автор:
  • Юристи Twitter отримали листа, у якому повідомляється, що бізнесмен передумав купувати соціальну мережу.
  • Він аргументував своє рішення комерційними та HR-питаннями, а також невиконанням ключової вимоги про ботів..
  • Правознавці кажуть, що довести у суді, що такі зміни справді відбулися після укладання угоди, надзвичайно складно, а на кадрові перестановки в компанії могли вплинути комунікації через угоду.

Ілона Маска хочуть змусити завершити угоду про купівлю Twitter, яку він розірвав у односторонньому порядку. Правління компанії подало на мільярдера позов до Канцелярського суду штату Делавер, який славиться швидким розв’язанням корпоративних спорів та не дуже добрим ставленням до недобросовісних інвесторів.

Заборона розповідає про судовий позов компанії Twitter проти одіозного інвестора.


Мільярдер розірвав угоду на покупку Твіттера

Юристи Ілона Маска 8 липня 2022 року надіслали Twitter листа щодо розірвання угоду про купівлю соціальної мережі на $44 мільярди, пише The Washington Post.

Адвокати мільярдера стверджують, що він має право вийти з угоди, оскільки керівництво Твіттера не надавало йому повного доступу до інформації. «Twitter не надавала відомості, які запитував пан Маск, протягом майже двох місяців, попри його неодноразові докладні роз’яснення, спрямовані на спрощення ідентифікації Twitter, збору та розкриття найбільш релевантної інформації», — йдеться у листі.

Зокрема, йдеться про дані для аналізу кількості спам-ботів у соціальній мережі, але у Twitter заявили, що не можуть розкривати особисту інформацію про користувачів: імена, електронні та IP-адреси, які використовуються для отримання номерів ботів.

Читати більше новин в Telegram

На думку Маска, друга сторона також порушила угоду не змінювати суттєво свій бізнес після підписання договору, але з травня почала проводити звільнення топменеджерів. 

Підписаний сторонами документ справді включає умову розірвання договору при суттєвих змінах у бізнесі чи структурі компанії, але тут є два нюанси:

  • на думку юристів, довести у суді, що такі зміни справді відбулися після укладання угоди, надзвичайно складно;
  • на кадрові перестановки в компанії цілком могли вплинути дії самого Маска. 

«Twitter занурився в хаос після того, як у квітні Маск оголосив про свої наміри придбати компанію. Співробітники, побоюючись звільнень і суттєвих змін у діяльності під керівництвом мільярдера, шукали нову роботу, оскільки Маск регулярно критикував бізнес у власних твітах. І рішення мільярдера вийти з угоди ставить під загрозу репутацію Twitter», — пояснюють у The Washingtom Post.

Позов проти Ілона Маска 12 липня

Вимагаючи все ж завершити угоду про поглинання, Компанія Twitter 12 липня 2022 року подала позов до суду проти мільярдера,, повідомляє ABC News.

Позивач назвав дії Маска недобросовісними, заявивши, що він заподіяв непоправної шкоди бізнесу. «Маск відмовляється виконувати свої зобов’язання перед Twitter та його акціонерами, тому що підписана ним угода більше не служить його особистим інтересам. Влаштувавши публічне видовище, щоб включити Twitter у гру, підписавши зручну для продавців угоду про злиття, Маск, очевидно, вважає, що він вільний змінити свою думку, порушити роботу компанії, знищити акціонерну вартість і піти», — йдеться в позові.

Компанія звернулася до Канцелярського суду штату Делавер, який часто розглядає справи про ділові угоди між корпораціями. Саме цей суд, за словами професора права в Бостонському коледжі Браяна Квінна, славиться тим, що не дуже добре ставиться до покупців, які відмовляються від угод.

У The Bloomberg вважають, що таким чином Twitter хоче блискавично задовольнити свою претензію. На відміну від деяких американських штатів, де доведення справи до суду може тривати кілька років, канцлерський суд Делаверу зазвичай працює швидше. Судді канцелярії — експерти з господарського права, тому вони здатні ретельніше розібратися в юридичних складнощах спорів про злиття та поглинання (M&A). Навіть найзаплутаніші бізнес-справи часто розглядаються протягом шести-семи місяців після подання позовів.

Адвокати Twitter кажуть, що їм потрібно лише чотири дні, щоб довести свою правоту та змусити Маска виконати умови угоди, заплативши $54.20 за акцію. Розпочати розгляд справи без участі присяжних вони сподіваються 19 вересня. Це дасть достатньо часу для винесення рішення та перегляду Верховним судом Делаверу рішення до кінцевої дати угоди 24 жовтня.

Twitter проти Маска: суд Делаверу ухвалив проміжкове рішення на користь соцмережі

Головна суддя Канцелярського суду Делаверу Кетлін МакКормік 19 липня 2022 року ухвалила рішення щодо прискореного розгляду процесу, про який просили юристи соціальної мережі, пише CNBC.

Головні засідання у справі відбуватимуться протягом п’яти днів у жовтні.

Під час слухання адвокат Twitter Білл Савітт просив про чотириденний процес у вересні, а юристи Маска наполягали перенести розгляд на наступний рік.

Савітт вважає, що запит Twitter щодо судового розгляду у вересні цілком узгоджувався з прецедентами розгляду подібних справ у минулому. Він додав, що швидкий графік судового розгляду є обов’язковим, щоб зупинити поточну шкоду, яку Twitter зазнав через невизначеність закриття угоди з боку Маска. Правозахисник мільярдера Ендрю Россман у відповідь сказав, що Twitter хоче «продовжувати зберігати таємниці», адже компанія і досі не надала інформацію, яку Маск запитував у компанії щодо спам-акаунтів. Юристи соціальної мережі заявили, що будуть добиватися рішення, яке має підтвердити, що за угодою, укладеною з Ілоном Маском, відкриття такого роду інформації не передбачалося.

Мільярдер подав на Твіттер зустрічний позов

Позов Маска було подано 29 липня 2022 року після того, як Кетлін МакКормік — канцлер суду у Делавері призначила на 17 жовтня п’ятиденний розгляд основної справи, яка покликана визначити, чи може бізнесмен відмовитися від угоди, пише Reuters.

Позов мільярдера був поданий конфіденційно, тому його деталі не розкриваються. За даними видання, він складається з 164-сторінок.

Того ж дня акціонер Twitter зареєстрував ще один документ проти Маска. Він доповненням до основного позову. Акціонер вимагає закрити угоду, визнати, що Маск порушив свої довірчі обов’язки перед акціонерами соціальної мережі, і присудити компенсацію за завдані ним збитки. Відповідно до позову, Маск має довірчий борг перед акціонерами через свою частку в компанії в розмірі 9,6%, а також тому, що угода про поглинання дає йому право вето на багато рішень компанії. 

На випадок покупки Twitter: Маск продав акцій Tesla на $7 млрд

Керівник Tesla Ілон Маск продав 7.92 мільйона акцій компанії на суму близько $6.88 мільярда, пише BBC. Своє рішення мільярдер обґрунтував ймовірністю того, що покупка соціальної мережі все ж відбудеться: «Важливо уникнути екстреного продажу акцій Tesla», — сказав він.

Продажі відбулися після річних зборів акціонерів фірми. Згідно з документами Комісії з цінних паперів і бірж США, транзакції були здійснені 5, 8 і 9 серпня.

Крім того, у липні компанія оголосила, що вивантажила 75% свого біткойна, який наприкінці 2021 року коштував близько $2 мільярдів.

Твіттер дасть мільярдеру доступ до закритих документів

Twitter має надати Ілону Маску документи колишнього керівника відділу споживчих товарів компанії Кайвона Бейкпура, який, за словами Маска, був ключовою фігурою в підрахунку кількості підроблених облікових записів на платформі, пише Reuters. Рішення ухвалив суд Делаверу 15 серпня 2022 року у ході основного процесу.

«Акаунти ботів і спаму в Twitter стали центральною проблемою в судовій боротьбі щодо того, чи повинен Маск, який є виконавчим директором Tesla Inc (TSLA.O), завершити придбання соціальної медіакомпанії за 44 мільярди доларів», — пояснили у виданні.

Так, згідно з розпорядженням канцлера Каталін Маккормік, Twitter було зобов’язано зібрати, переглянути та надати всю інформацію. Водночас МакКормік відмовила Маску в запиті на доступ до 21 людини, яка контролює відповідну інформацію.

Бейкпур залишив Twitter після того, як компанія уклала договір з мільярдером про поглинання.

Раніше Заборона розповідала про криптовалютний скандал за участі Ілона Маска. Інвестор Кіт Джонсон 16 червня подав до суду на мільярдера за нібито організацію криптопіраміди Dogecoin. Він стверджує, що мільярдер спеціально влаштував рекламну кампанію, аби завищити ціну і заробити на її падінні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій