'
Читаєте зараз
Медійники вимагають усунути Наталю Гуменюк з посади в ОК «Південь»: в чому справа

Медійники вимагають усунути Наталю Гуменюк з посади в ОК «Південь»: в чому справа

Анастасія Могилевець

Українські журналісти закликали військове керівництво усунути Наталію Гуменюк від управління об’єднаним пресцентром ОК «Південь». Посадовиця нібито перешкоджає висвітленню злочинів росіян у зоні її відповідальності, йдеться в спільній заяві учасників Медіаруху.

Працівники ЗМІ зазначають, що воєнні злочини ворога у Херсонській області вдавалося виявляти здебільшого обходячи обмеження, встановлені в зоні підпорядкування Гуменюк, а не за її сприяння. Стверджується, що для журналістів закриті Антонівка, Дар’ївка та частина Херсона – Корабельний район та Острів, що перебувають під інтенсивними обстрілами.

«Найбільш кричущим випадком була заборона заїзду на Херсонщину в підтоплені міста і села в день підриву Каховської ГЕС – тоді світові ЗМІ заполонили посилання на свідчення російських військкорів, адже від нас інформація була майже відсутня. Пізніше пані Гуменюк забороняла фіксувати страждання українців у частині сіл, де через підрив ГЕС зникла вода, та знімати дно водосховища, яке висохло», – кажуть медійники.

На відміну від інших напрямків, на Херсонщині начебто немає доступу до шпиталів і стабпунктів, де лікують поранених військових та цивільних. Крім того, попри офіційне роз’яснення ЗСУ про об’єкти й райони зосередження військ, що належать до червоної зони, ОК «Південь» нібито оголосило такими всі громади на річці Дніпро та Чорному морі. За цими правилами ЗМІ працювали півтора року, кажуть репортери.

Наталя Гуменюк вже прокоментувала заклик журналістів усунути її. Каже, що працівники ЗМІ не навели жодних доказів, а пресцентр Сил оборони півдня не порушив жодних наказів командування.

«Те, що закидається про невисвітлення наслідків трагедії Каховської ГЕС – це абсолютна неправда. Було відпрацьовано понад 800 запитів протягом одного тижня в спрощеному порядку, з огляду на безпеку операцій», – сказала Гуменюк.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій