Менструація на обкладинці. Заборона підтримує випуск коміксу про жіночу тілесність

Дарина Мізіна

Цієї весни видавництво «Видавництво» випускає просвітницький комікс шведської авторки Лів Стрьомквіст «Заборонений плід» в українському перекладі. Це 144 сторінки про те, як чоловіки боролися з жіночою мастурбацією, табуювали менструацію і створювали імідж тіла жінок і їхньої сексуальності як чогось «брудного» і «забороненого».

Як і в ситуації з коміксом про домашнє насильство «Розквашене яблуко», Заборона не могла залишитись осторонь появи «Забороненого плоду», адже жіноче тіло і сексуальність і досі є табуйованою темою в українському суспільстві. Незабаром ми розпочинаємо серію матеріалів, що допоможуть відкрити очі на жінку поза суспільним тавруванням, і закликаємо вас приєднуватися.

«Обкладинка книги відрізняється від оригінальної, яка більш-менш повторена в усіх перекладах, – розповідає Ілля Стронговський, співзасновник видавництва «Видавництво». – Там авторка, Лів Стрьомквіст, сидить на лаві, з долонями, складеними в йонічний знак. Чи вульвічний? Про фалічні символи знають всі ледь не з підліткового віку, а спроба підшукати слово до символіки жіночих геніталій уже не така певна. На обкладинці нашого видання – не авторка, а фігуристка на ковзанах. Вона виконує елемент під назвою спіраль Шарлотти. Це обов’язковий елемент програм, яскравий вияв можливостей людського тіла. І от у цієї фігуристки – менструація. Ну бо вона жінка, а жінки менструюють».

«Цей факт багатьох дуже обурив, – продовжує Стронговський. – Бо є фігурне катання, де все красиво і естетично (ну, але якою ціною та естетика досягається, говорити не люблять), і є місячні, про які заведено не говорити і боятися самого слова. Певен, якби менструювали би і чоловіки, потреби в евфемізмах, подоланні сорому під час купівлі засобів гігієни не було би. Ілюстрація Лів чудово показує контраст у ставленні до людського тіла і фізіології і, як на мене, прекрасно підсумовує весь комікс. Упродовж людської історії маячня змагалася з адекватністю, зокрема у ставленні до того, що в жінок є статеві органи, а комікс Стрьомквіст – про частину того фактажу, який під час цього накопичився».

Співзасновник видавництва вважає, що «Заборонений плід» буде корисний насамперед підліткам з 12 років – зокрема, хлопчикам.

Передзамовити комікс можна за лінком: https://vydavnytstvo.com/product/plid/

 

Читайте також: Я написав просту історію про перебування в стосунках, порушених насильством, – Єжи Шилак

Як зрозуміти, що людина згодна на секс? Відповіді у картинках Жені Олійник

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору