'
Читаєте зараз
Менструація на обкладинці. Заборона підтримує випуск коміксу про жіночу тілесність

Менструація на обкладинці. Заборона підтримує випуск коміксу про жіночу тілесність

Дарина Мізіна

Цієї весни видавництво «Видавництво» випускає просвітницький комікс шведської авторки Лів Стрьомквіст «Заборонений плід» в українському перекладі. Це 144 сторінки про те, як чоловіки боролися з жіночою мастурбацією, табуювали менструацію і створювали імідж тіла жінок і їхньої сексуальності як чогось «брудного» і «забороненого».

Як і в ситуації з коміксом про домашнє насильство «Розквашене яблуко», Заборона не могла залишитись осторонь появи «Забороненого плоду», адже жіноче тіло і сексуальність і досі є табуйованою темою в українському суспільстві. Незабаром ми розпочинаємо серію матеріалів, що допоможуть відкрити очі на жінку поза суспільним тавруванням, і закликаємо вас приєднуватися.

«Обкладинка книги відрізняється від оригінальної, яка більш-менш повторена в усіх перекладах, – розповідає Ілля Стронговський, співзасновник видавництва «Видавництво». – Там авторка, Лів Стрьомквіст, сидить на лаві, з долонями, складеними в йонічний знак. Чи вульвічний? Про фалічні символи знають всі ледь не з підліткового віку, а спроба підшукати слово до символіки жіночих геніталій уже не така певна. На обкладинці нашого видання – не авторка, а фігуристка на ковзанах. Вона виконує елемент під назвою спіраль Шарлотти. Це обов’язковий елемент програм, яскравий вияв можливостей людського тіла. І от у цієї фігуристки – менструація. Ну бо вона жінка, а жінки менструюють».

«Цей факт багатьох дуже обурив, – продовжує Стронговський. – Бо є фігурне катання, де все красиво і естетично (ну, але якою ціною та естетика досягається, говорити не люблять), і є місячні, про які заведено не говорити і боятися самого слова. Певен, якби менструювали би і чоловіки, потреби в евфемізмах, подоланні сорому під час купівлі засобів гігієни не було би. Ілюстрація Лів чудово показує контраст у ставленні до людського тіла і фізіології і, як на мене, прекрасно підсумовує весь комікс. Упродовж людської історії маячня змагалася з адекватністю, зокрема у ставленні до того, що в жінок є статеві органи, а комікс Стрьомквіст – про частину того фактажу, який під час цього накопичився».

Співзасновник видавництва вважає, що «Заборонений плід» буде корисний насамперед підліткам з 12 років – зокрема, хлопчикам.

Передзамовити комікс можна за лінком: https://vydavnytstvo.com/product/plid/

 

Читайте також: Я написав просту історію про перебування в стосунках, порушених насильством, – Єжи Шилак

Як зрозуміти, що людина згодна на секс? Відповіді у картинках Жені Олійник

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій