'
Читаєте зараз
Міністр соцполітики хоче змусити дітей платити аліменти літнім батькам

Міністр соцполітики хоче змусити дітей платити аліменти літнім батькам

Сергій Сурепін

Міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Я вважаю, що у випадку дітей [за ненадання допомоги] літнім батькам має бути жорстка відповідальність – потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність… Вони теж повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, [натомість] повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків», – вважає Рева.

Також він зазначив, що наразі Міністерство юстиції України «воює зі злісними неплатниками аліментів». За його словами, недобросовісні батьки за місяць перерахували дітям більш ніж 400 мільйонів гривень. Рева вважає це правильним, оскільки в Україні живуть тисячі чоловіків, які не вважають за потрібне давати кошти на виховання і розвиток своїх дітей.

Нагадаємо, 6 лютого 2018 року набрав чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.Верховна Рада ухвалила його торік у грудні. Законом визначені нові способи покарання боржників, які не сплачували аліменти більше шести місяців. Зокрема, встановлюються тимчасові обмеження таких осіб у праві виїзду за межі країни, у праві кермування авто, користуванні вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю та у праві на полювання. Також закон передбачає для порушника виконання «суспільно корисних робіт».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій