'
Читаєте зараз
Мін’юст США подав позов на Apple: в чому суть претензій

Мін’юст США подав позов на Apple: в чому суть претензій

Daniil Tsarevskyi

Міністерство юстиції США та 16 генеральних прокурорів штатів і округів звинуватили Apple у порушенні федерального антимонопольного законодавства, пише The Washington Post.

До окружного суду США округу Нью-Джерсі подано цивільну скаргу, в який стверджується, що Apple створила незаконну монополію на ринку смартфонів, обмежуючи розробників програмного забезпечення у доступі до свого продукту та придушуючи конкурентів.

«Замість того, щоб конкурувати шляхом пропозиції більш доступних послуг, Apple запровадила серію змінних правил і обмежень, які дозволяють отримувати вищу комісію, перешкоджають інноваціям, пропонують менш безпечний або погіршений досвід користувача та гальмують конкурентні альтернативи», — стверджують правоохоронні органи.

Стверджується, що Apple зміцнила свою монополію на ринку не вдосконалюючи власний продукт, а погіршуючи інші.

До подібних дій відноситься: 

  • блокування додатків, які могли б полегшити споживачам перехід між  смартфонами;
  • блокування мобільних хмарні потокові сервіси, які дозволяють їм користуватися продуктами поза екосистемою компанії Apple;
  • погіршення якості альтернативних програм для обміну повідомленнями;
  • штучно низька якість та безпека дзвінків між телефонами Apple та Android;
  • тощо.

«Цей позов ставить під загрозу те, хто ми є, і принципи, які виділяють продукти Apple на ринках з жорсткою конкуренцією. У разі успіху це завадить нашій здатності створювати технології, які люди очікують від Apple — де апаратне забезпечення, програмне забезпечення та послуги перетинаються», — йдеться у заяві представника Apple Фреда Сайнс.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій