Читаєте зараз
Модуль Peregrine згорів в атмосфері Землі: яка була місія

Модуль Peregrine згорів в атмосфері Землі: яка була місія

Daniil Tsarevskyi

Місячний модуль Peregrine від Astrobiotic згорів у атмосфері Землі над Тихим океаном. Тепер компанія чекає незалежного підтвердження знищення модуля від державних установ, пише CNN.

Попередньо Peregrine згорів у атмосфері у південній частині Тихого океану, біля Австралії. У Astrobiotic вирішили його позбутись, через несправності, які завадили виконати місію.

Старт модуля пройшов успішно, але за добу після запуску з’явилися проблеми з силовими установками, а також масштабний витік палива. В результаті модуль не мав його достатньої кількості для мʼякої посадки на Місяць. В Astrobiotic скерували його працювати в ролі супутника на земній орбіті, тестуючи його бортові інструменти. Через кілька днів у компанії вирішили позбутись модуля взагалі.

Peregrine — це посадковий модуль, який ніс 20 корисних навантажень, п’ять з яких — це інструменти NASA, а решта — від цілого ряду клієнтів. На борту міститься вантаж україно-британської компанії Spacebit — металева пластина з прапором України. Політ мав відбутись у рамках програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS) з доставки корисних вантажів на поверхню місяця. Це перша з восьми запланованих місій. Ініціатива має на меті здешевити транспортні перевезення на супутник Землі, розвиваючи таким чином місячну економіку. CLPS є етапом підготовки, перед майбутнім освоєнням людьми Місяця в рамках великої програми «Артеміда» (Artemis).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій