«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі. Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Читаєте зараз
«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі. Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо

«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі. Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо

Автор:

11 грудня в Києві відбувся HERETIC FEST, де хедлайнером став гурт М8Л8ТХ. Їхня назва розшифровується як «Молот Гітлера», і це один із найвідоміших неонацистських колективів на пострадянському просторі та в Європі. Концерт відбувався на території колишнього гей-клубу «Андрогін». Журналісти Заборони відвідали цю подію та розповідають, чому важливо знати про неї в епоху постправди та відродження ультраконсерватизму.


Heretic Fest — це фестиваль, на якому виступають неонацистські гурти з України та Росії. Цього року він відбувається на другому поверсі палацу культури на Шулявській у Києві — там, де раніше працював один із перших та найбільших гей-барів України «Андрогін». Зараз це приміщення займає клуб «Volume».

2020 12 15 0076 web - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона
2020 12 15 0006 web 1 - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона

Організатори обмежили кількість квитків до 300 через карантин. Коронавірус вплинув і на національний склад слухачів: з іноземців — лише росіяни, хоча раніше подібні фестивалі відвідували гості з Греції, Німеччини та Іспанії, — здебільшого прибічники неонацистської ідеології.

Один із відвідувачів на запитання про ідеологію каже: байдуже на націонал-соціалізм та Гітлера — просто подобається «просякнутий ненавистю» блекметал. 

Фото: Андрій Бойко / Заборона

«У мене було лише одне питання: як я можу підтримувати людину, що влаштувала Голокост? — каже інший чоловіку на барі. — А потім я дізнався, що його не було і все стало на свої місця, ха-ха! Я натрапив на історичні пабліки, прочитав там всю правду».

2020 12 15 0015 web 1 - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона

Хедлайнер фестивалю — культовий серед націонал-соціалістів блекметал гурт із Росії «М8Л8ТХ». Літери «о» в назві замінені на вісімки, щоб утворити неонацистське кодове число 88, яке означає «Хайль Гітлер». У кінці кожної пісні «Молоту Гітлера», люди у залі зіґують і кричать «Зіґ хайль!». 

2020 12 15 0051 web 1 - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона

Вокаліст «М8Л8ТХ» — це росіянин Олексій Левкін, який втік від переслідувань до України й у складі батальйону «Азов» воював на Донбасі. Чоловік сподівається отримати український паспорт і є ключовою фігурою в лобістських зусиллях «Азова» з надання українського громадянства іноземним ультраправим соратникам, які вступили до їхніх лав. Він також є одним із засновників неонацистської організації «Wotanjugend», члени якої прославляють Адольфа Гітлера та ультраправих бойовиків, розвивають культ ненависті в Україні та знаходять однодумців по всьому світу.

2020 12 15 0010 web - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона
2020 12 15 0003 web 1 - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона

Заборона регулярно розповідає про те, як люди, що сповідують націонал-соціалізм, підтримують культ Гітлера та заперечують Голокост, відкрито демонструють свої погляди.

Через публічну трансляцію ідеологій ненависті відбувається нормалізація таких рухів у суспільстві, а прояви ненависті — такі, як ромські погроми та напади на геїв, — толеруються, залишаються без покарання і врешті стають нормою. 

2020 12 15 0088 web - <b>«Молот Гітлера» в колишньому гей-клубі.</b> Фоторепортаж Заборони з поясненням, чому це важливо - Заборона
Фото: Андрій Бойко / Заборона

Наприклад, Арсеній Білодуб, лідер неонацистського гурту «Сокира Перуна», що пропагує расизм і антисемітизм, 2019 року балотувався в український парламент, а тодішній прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав його концерт та публічно позиціював це як виступ ветеранів російсько-української війни. 

Ми вважаємо, що про такі випадки публічних проявів ненависті потрібно розповідати, щоби суспільство нарешті почало на них реагувати.

Нагору