Читаєте зараз
МОН хоче реорганізувати Таврійський університет: студенти вийшли на протест

МОН хоче реорганізувати Таврійський університет: студенти вийшли на протест

Ilona Kivva
Автор:

Студенти Таврійського національного університету 25 січня 2024 року влаштували протестну акцію проти приєднання вишу до Києво-Могилянської академії. Протест відбувся під час  зборів трудового колективу вишу. На цьому були присутні заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький та президент НаУКМА Сергій Квіт.

«Таврійський національний університет є єдиним ЗВО, що вдалося евакуювати з Криму. Жодних документально підтверджених механізмів, які би гарантували збереження бюджетних місць, програм і гуртожитків немає», — кажуть учасники кампанії «Проти зливання знань».

Кампанію, організовану спільно з студентською профспілкою «Пряма дія», підтримали міжнародні студорганізації, наприклад, з Польщі та Британії.

«Якщо завтра буде деокуповано Крим, ТНУ не має куди повертатися, бо юридично власність не оформлена… Я хочу запевнити всіх студентів, що всі ті, хто вчиться на бюджеті, будуть і надалі це робити. Для контрактників сума не зміниться», — сказав на зустрічі Винницький.

Зауважимо, що напередодні у Києві також відбулась пресконференція колективу Таврійського національного університету. Він також виступає проти злиття з Могилянкою.

«Ми провели вчену раду разом зі студентами і вони одноголосно сказали, що проти об’єднання. Студентство готує листи високопосадовцям, як МОН, так і інших міністерств й відомств включаючи президента України. Бо вони проти. Вони хочуть навчатися виключно в Таврійському університеті, бо таврійський для них сьогодні став освітньою й науковою родиною. ТНУ — єдиний інтелектуальний зв’язок з Кримом. Ми готові прийняти до себе реорганізовані менші виші», — заявив ректор ТНУ Валерій Бортняк.

Умови приєднання ТНУ до Києво-Могилянської академії нині у процесі погодження, кажуть у Міносвіти.

«Невдовзі вони [умови] знайдуть відображення у відповідному розпорядженні Кабінету міністрів і подальшому наказі МОН. Там буде передбачено забезпечення безперервного навчання студентів, перехід викладачів до об’єднаного закладу і створення окремого центру кримських студій НаУКМА для забезпечення кримської ідентичності та якісного плацдарму для вишколу кадрів для роботи в деокупованому Криму. Планується, що реорганізація триватиме до початку нового навчального року. Варто наголосити, що студенти, які вже розпочали навчання за освітніми програмами, після приєднання матимуть змогу завершити його на тих самих умовах (контракт/бюджет), з можливістю отримання диплому НаУКМА», — запевняють у МОН.

Важливо! Таврійський національний університет імені Вернадського релокований у Київ після окупації Росією півострова, вісім років тому відновив роботу. ТНУ був найбільшим університетом Криму. У 2023 році він відзначив своє 105-річчя — одним із його засновників та перших очільників був академік Вернадський. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій