Читаєте зараз
На Донеччині реставрують пам’ятник Артему. Це не подобається віце-прем’єр-міністру

На Донеччині реставрують пам’ятник Артему. Це не подобається віце-прем’єр-міністру

Сергій Сурепін

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко запропонував з’ясувати обставини реставрації пам’ятника Артему у Святогірську Донецької області. Про це Кириленко повідомив у Twitter.

«На мою пропозицію Прем’єр-міністр доручив Українському інституту національної пам’яті з’ясувати усі обставини реставрації пам’ятника більшовицькому терористу та сепаратисту Артему(Сєргєєву), яка здійснюється біля Святогорська Донецької області усупереч Закону про декомунізацію»,  заявив Кириленко.

Нагадаємо, днями стало відомо, що у Святогірську Донецької області триває реставрація створеного 1927 року пам’ятника радянському революціонеру Федорові Сергєєву (Артему), висота якого становить 22 метри.

Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць повідомив, що на реставрацію пам’ятки національного значення з обласного бюджету виділено 388 тисяч гривень: «За виконання робіт взялися львівська і київська фірми. Але повністю завершити проект в цьому році реставратори не встигнуть, тож другий етап розпочнеться навесні з настанням тепла».

За його даними, востаннє пам’ятник Артему реставрували 1983 року, а 2014-го він постраждав від влучення блискавки. Скульптура не потрапила під дію закону про декомунізацію через статус пам’ятки національного значення.

Читати більше новин в Telegram

Як зауважив реставратор Юрій Перебийніс, у процесі робіт використовують високоякісні матеріали, зокрема, італійські суміші, адже пам’ятці вже майже сто років, до того ж деякі її частини споруджувалися з необпаленої цегли, тому доводиться усувати недоліки й додатково укріплювати частини конструкції.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій