'
Читаєте зараз
На Херсонщині окупанти за два тижні розмародерили три села: свідчення місцевих

На Херсонщині окупанти за два тижні розмародерили три села: свідчення місцевих

Ilona Kivva
Автор:
  • Окупанти зайняли села Красновка, Свободне і Кам’янка на Херсонщині у середині березня 2022 року.
  • За два тижні, поки населені пункти не звільнили українські військові, окупанти встигли розграбувати їх.
  • У Кам’янці орки знущалися з місцевих та зґвалтували вагітну дівчину та 83-річну бабусю.

За два тижні окупації сіл Красновка, Свободне і Кам’янка, що у Херсонській області, загарбники встигли повністю розграбувати їх. З будинків виносили все, що могли, залишаючи тільки книги. За словами місцевих, особливо цікавили окупантів золото, валюта та їжа.

Заборона переповідає свідчення людей про життя під контролем окупантів на Херсонщині.


Окупація жителів сіл Красновка, Свободне і Кам’янка

Наприкінці березня 2022 року українські захисники звільнили низку сіл Херсонської області від окупантів, серед них: Красновка, Свободне та Кам’янка. Тут орки пробули близько двох тижнів й після себе залишили лише зруйновані та розграбовані будинки.

Так, за словами пресофіцерки угрупування військ «Південь» Катерини Скубак, у Красновці будинок, у якому жили окупанти, практично зруйнований: вибиті всі вікна, а з речей залишилися тільки книги.

«Золото шукали скрізь. Був один маленький магазинчик, його розікрали. З того, що залишалося, змушували готувати їм їжу — приходили забирали. Жінки, які залишалися тут — в основному бабусі. Одна жінка доїла корову, вони приходили випивали все молоко і йшли», — розповіла військова.

Читати більше новин в Telegram

Житель Кам’янки Леонід Онищенко підтверджує, що особливо цікавили загарбників дорогоцінності, валюта та їжа.

«Вскривали вікна, щоб позабирати з холодильників їжу: винесли все, що було їстівного. Одяг порозкидали у всіх хатах. Я якось вдома сидів, почув звуки, виходжу, а він [окупант] у дворі вже стоїть. Двері пробив з автомата — шість пострілів. Зі зброєю підійшов до мене і до жінки, каже: “давай гроші, золото, долари”. Я йому відповів, що у нас такого нема, а він: “Я тобі кажу: давай. Не удавайте, все у вас є”», — згадує чоловік.

Житель Свободного Анатолій Бондаренко розповів, що у його село зайшли бойовики з «Л/ДНР» 14 березня і одразу заблокували в’їзд і виїзд. «Страшно було дуже. Сильно бомбили. Прийшло десь 15 “Уралів” і три БМП чи БТР, що воно там таке. З села не випускали. Говорили: ви знаєте, де ми знаходимося, можете здати [ЗСУ] наші дані. По всіх будинках пройшли й переписали, хто є з жителів у нас тут, а село маленьке — до окупації десь 60 чоловік було з дачниками», — каже Бондаренко.

У перші дні бойовики зґвалтували вагітну дівчину, а ще через кілька днів — 83-річну бабусю. Він розказав, що одного дня окупанти прийшли п’яні. Вони роздягли місцевих хлопців й поставили їх на коліна — шукали татуювання, а з жінок позривали все золото. Щоб залякати людей, стріляли над головами. 

Коли почалася посуха, потрібно було виїхати з села, щоб налагодити подачу води, тому Анатолій Бондаренко разом з електриком попросили у окупантів виїхати, однак одних чоловіків не відпустили.

«Три людини мене й електрика супроводжували — ми качали воду людям, потім назад у село верталися. Декілька разів так їздили. Два тижні вони тут пробули: раптово прийшли, так само раптово і змилися», — додав чоловік.

Раніше Заборона розповідала про свідчення людей, що пережили окупацію села Ягідне, де орки змушували 380 селян 28 днів жити у тісному підвалі під місцевої школи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій