'
Читаєте зараз
На умовну енергетичну компанію Фінляндії напали хакери. В ЄС почали тестування кіберзахисту

На умовну енергетичну компанію Фінляндії напали хакери. В ЄС почали тестування кіберзахисту

Iryna Troian
Автор:
Кибератака
  • В Європейському Союзі до кінця лютого 2022 року проводять навчання з кіберзахисту.
  • Тестування розпочалися після злому декількох сайтів державних органів влади України.
  • Навчання мають налагодити внутрішньоєвропейську співпрацю при хакерських нападах.

Після кібератаки на урядові сайти в Україні 14 січня 2022 року Європейський Союз вдався до випробувань власної системи кіберзахисту. Легенда ґрунтується на нападі на фінську енергетичну компанію.

Заборона розповідає про антихакерські навчання в ЄС та про те, хто причетний до кібератаки на урядові сайти в Україні.


ЄС моделює кібератаку

В Євросоюзі почали тестувати свою систему кіберзахисту після хакерської атаки на урядові сайти в Україні 14 січня 2022 року, повідомив Bloomberg. У ході навчань в Європі мають намір зміцнити цифровий захист, змоделювавши кібератаку на вигадану фінську енергокомпанію.

Легенда така: в програмному забезпеченні, яким користується велика енергетична компанія, виявили серйозну загрозу кібербезпеці. Країни-члени ЄС мають налагодити внутрішньоєвропейську співпрацю при хакерських атаках, тому що проникнення в фінське ПЗ ризикує поширитися на усю Європу.

Напад на Фінляндію є частиною шеститижневих навчань, які направлені на стрес-тестування кіберстійкості Європи, укріплення готовності і співпраці між державами-членами, а також підвищення ефективності спільного реагування. Очікується, що випробування завершаться до зустрічі міністрів закордонних справ ЄС в кінці лютого.

Читати більше новин в Telegram

Кібератака на держсайти в Україні 14 січня 2022 року

У ніч з 13 на 14 січня 2022 року в Україні сталася масштабна кібератака на понад 70 державних сайтів. Хакери зламали вебресурси Кабінету міністрів, Міністерства освіти і науки, Державної служби з надзвичайних ситуацій, сайт застосунку «Дія» та інші. На частині сайтів хакери розмістили антиукраїнські повідомлення трьома мовами. Згодом в СБУ запевнили, що внаслідок кібератаки витоку персональних даних українців не сталося. 

15 січня 2022 року компанія Microsoft оприлюднила заяву, що у постраждалих від зламу системах знайшли шкідливий софт. Вперше виявили шкідливе програмне забезпечення ще 13 січня. Воно було замасковане під програму-вимагач і призначене для виведення з роботи пристроїв. В компанії пообіцяли визначити походження шкідливого забезпечення та мету хакерів. 

16 січня 2022 року в Міністерстві цифрової трансформації України заявили, що всі докази вказують на причетність Росії до кібератаки. Там зазначили, що хакерська атака на державні сайти є проявом гібридної війни Росії проти України, яка триває ще з 2014 року.

«Її ціль — не тільки залякати суспільство. А дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про злив персональних даних українців»,  —  повідомили в Мінцифри.

Також у міністерстві зазначили, що всі дані перебувають під надійним захистом у державних реєстрах. 

Раніше Заборона опублікувала велике розслідування щодо роботи системи Helsi.me: як вона працює та які персональні дані насправді збирає.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій