Читаєте зараз
На виборах у Мексиці з відривом лідирує Клаудія Шейнбаум. Вперше в історії жінка очолить країну 

На виборах у Мексиці з відривом лідирує Клаудія Шейнбаум. Вперше в історії жінка очолить країну 

Ilona Kivva
Автор:

На президентських виборах у Мексиці, за попередніми підрахунками, перемогла представниця лівоцентристської партії MORENA Клаудія Шейнбаум. Кандидатка набрала 57.78% голосів, свідчать дані Національного виборчого інституту Мексики. 

Це вперше Мексику очолить жінка. Зауважимо, що офіційно підсумки виборів ще не оголосили, але Національний виборчий інститут Мексики наводить результати швидкого підрахунку. Чинний президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор уже привітав Шейнбаум з перемогою.

Кандидатка хоче повторити свій успіх на посаді голови уряду Мехіко, де їй вдалося знизити кількість умисних вбивств у 2023 році до найнижчого за більш ніж 30 років рівня.

Політикиня збирається використати аналогічну схему, спираючись на координацію з національною гвардією, поліцією штатів і прокуратурою, а також розвідувальними й слідчими служби. Шейнбаум обіцяє розширити функції нацгвардії та дозволити вибирати суддів всенародним голосуванням, а також створити дисциплінарний орган для покарання корумпованих суддів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій