Читаєте зараз
Нацвідбір на Євробачення-2022 потрапив у скандал. Знову через виступ в окупованому Криму

Нацвідбір на Євробачення-2022 потрапив у скандал. Знову через виступ в окупованому Криму

Iryna Troian
Автор:
Alina Pash
  • Співачку Alina Pash звинуватили у невідповідності вимогам Національного відбору на Євробачення-2022.
  • У 2015 році співачка виступала в тимчасово окупованому Росією Криму.
  • Суспільний мовник порушення в цьому не побачив.

Учасницю українського Національного відбору на Євробачення-2022 Аліну Паш в соцмережах звинуватили у порушенні правил відбору через її виступ у 2015 році в окупованому Росією Криму. За вимогами конкурсу, такі дії заборонені для учасників Нацвідбору.

Заборона розповідає про черговий скандал на українському національному конкурсі Євробачення-2022 та позиції Суспільного та Alina Pash.


Alina Pash виступала в окупованому Росією Криму: позиція Суспільного

Суспільне заявило, що не має доказів про порушення фіналісткою Національного відбору на Євробачення-2022 Alina Pash вимог відбору. 

«Відеоінтерв’ю Alina Pash, яке зараз у мережі наводиться як доказ порушення вимог Нацвідбору, не містить жодного факту, що підтверджує порушення фіналісткою правил перетину кордону України», — йдеться у заяві Суспільного мовника.

Там також повідомили, що опрацьовували анкети учасників на відповідність вимогам Національного відбору в Україні: «учасниця Alina Pash надала гарантії, що не порушувала законодавства України, а її виступ у 2015 році в тимчасово окупованому Криму відбувся на приватному заході для українців, а [адміністративний] кордон вона перетнула з боку України». 

Читати більше новин в Telegram

Суспільне зазначило, що не є правоохоронним органом, а тому перевірка фактів порушень учасників відбору здійснюється лише з відкритих джерел та на основі отриманих гарантій від учасників. 

Виступ в тимчасово окупованому Криму у 2015 році: що каже Alina Pash

Співачка Alina Pash розповіла про свої поїздки до окупованого Криму та Москви. «У 2015 році я була на території Криму із музикантами з візитом до родичів членів команди, у яких було весілля. Якщо я порушила законодавство України — готова відповідати за законом, але не готова відповідати перед суспільством як артист. Це було за три роки до появи проєкту Alina Pash», — заявила Аліна Паш.

Також вона повідомила, що у 2017 році літала до Росії за особистими обставинами як приватна особа. Тоді Alina Pash зробила фото на Червоній площі, що викликало обурення в соцмережах. «Так, я зробила фото зі світшотом ‘KYIV’ на Червоній Площі. Тому що вважаю, що саме так має англійською писатися назва української столиці. Київ, не Кієв [Kyiv not Kiev]».

Раніше Заборона розповідала про рейтинг 2021 року найкращих пісень в історії Євробачення та про те, які українські пісні потрапити в його топ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій