Читаєте зараз
Наші діти думають лише про порятунок. Близькі захисників Азовсталі звернулися до Ердогана

Наші діти думають лише про порятунок. Близькі захисників Азовсталі звернулися до Ердогана

Markiian Oliiarnyk
  • Родичі бійців з Маріуполя приїхали в Стамбул для зустрічі з президентом Туреччини.
  • Українки просять сприяти евакуації тих, хто знаходиться в оточенні.
  • Оборонці «Азовсталі» не збираються здаватися в полон, адже для них це означатиме лише смерть. 

Родички захисників Маріуполя, які продовжують боронити «Азовсталь», звернулися до  президента Туреччини Реджепа Ердогана. Вони просять посприяти евакуації цивільних та бійців, врятувати їхні життя.

Заборона розповідає про заклики українок до світової спільноти.


Азовсталь: українки попросили Туреччину про евакуацію

Дружини та матір бійців «Азовсталі» 16 травня 2022 року приїхали в Стамбул, аби особисто попросити лідера Туреччини Ердогана евакуювати цивільних та воїнів з оточеного російськими військами клаптика Маріуполя.

«Кільце навколо “Азовсталі” стиснулося. Далі тягти нема коли. Найкращий момент — зараз… На наше переконання у світі є лише два лідери сильних впливових країн, які здатні говорити з Путіним. Це президент [Туреччини] Ердоган і Сі Дзіньпінь. Ці два лідери можуть звернутися до президента Росії, і він не зможе відмовити їм у діалозі», — заявила під час пресконференції дружина бійця «Азову» Наталя Зарицька.

Ситуацію на комбінаті жінки описують як критичну і наголошують, що те, що показують в інтернеті — це лише мала частка того жаху, що там коїться.

Читати більше новин в Telegram

«Мені син пише дуже рідко, пише два-три слова: “Привіт”, “Все норм, я побіг” тощо. Він мене жаліє, не розповідає про всі ці жахи. Те, що ми бачили, це лише мала частка того, що там відбувається. Їх обстрілює з усіх боків артилерія, зокрема корабельна, на них скидають 500-кілограмові протибункерні бомби. [Син] не розповідає як з-під завалів дістають людей і мертвих побратимів. Не розповідає як нашим хлопцям і дівчатам відрізають при пораненнях руки, ноги, які можна було б врятувати, якби було б достатньо медикаментів. Їм просто по живому ріжуть без анестезії, люди кричать», — розповіла мати «азовця» Наталя Кравцова.

Жінки запевняють, що оборонці «Азовсталі» не здадуться у полон окупантів, бо це для них означатиме смерть. Тому єдиний спосіб їх урятувати — це допомога третьої сторони. За їхніми словами, вони готові домовлятися з будь-ким, аби їхні діти знову зустрілися зі своїми батьками.   

«Моя восьмирічна дитина переписується з дітками з усіх куточків світу. Голови наших дітей сьогодні зайняті тим, аби знайти порятунок для воїнів з Маріуполя. Моя дитина щоранку запитує мене: “Мамо, а що ти зробила сьогодні, щоб він [батько] повернувся?” Діти малюють рятувальні човни, зброю, якою можна допомогти вирішити цю ситуацію. Вони з конструктора моделюють деблокаду Маріуполя», — заявила дружина воїна полку «Азов».

Також близькі маріупольських героїв сподіваються, що люди, які втратили своїх дітей внаслідок підступних ударів окупантів, все ж зможуть попрощатися із загиблими. «Я дуже сподіваюся, що ті батьки, які втратили своїх дітей на “Азовсталі”, зможуть їх колись поховати. Хлопці гинуть усі 80 днів, але батьки не можуть оплакати своїх дітей, тому що не завжди відомо, що з їхньою дитиною», — додала Наталя Кравцова.

Раніше Заборона розповідала про бомбардування «Азовсталі» 19 квітня 2022 року, де у бомбосховищах заводу переховувалися сотні цивільних маріупольців.  

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій