Читаєте зараз
Наступ РФ у Харківській області: військові аналітики пояснили, які дві мети може мати ворог

Наступ РФ у Харківській області: військові аналітики пояснили, які дві мети може мати ворог

Анастасія Могилевець
  • Російські війська з 10 травня розгорнули новий наступ на півночі Харківщини. 
  • Британські журналісти отримали у розпорядження документ, який може бути планом ворога по просуванню у регіоні.
  • Попри початок операції й певні успіхи на напрямку, РФ все ж не має сил для великої атаки на Харків.

Розгортання операції росіян у регіоні може ще більше розтягнути українські лінії та полегшити прорив на інших ділянках фронту. Другою ціллю РФ, ймовірно, є часткове оточення Харкова, що дозволить обстрілювати місто ще й зі ствольної артилерії.

Заборона розповідає про ймовірну тактику країни-терористки.

Штурми РФ на Харківщині у травні-2024: план ворога

Ворог визначив два напрямки для атаки на Харківську область у травні 2024 року. Вони пролягають по обидва боки від Печенізького водосховища (на сході від Харкова). Про це свідчать ймовірні документи з планами РФ, які отримали у розпорядження журналісти The Economist.

Загалом у плані (достовірність непідтверджена) йдеться про часткове оточення Харкова і тиск на українські війська в районі Печенізького водосховища. Схоже, що Росія запланувала операцію на 15-16 травня, однак з невідомої причини перенесла її майже на тиждень. 

Печенізьке водосховище знаходиться майже в 90 км від Харкова. Скріншот: Google Maps

Наступ із західного флангу протягом трьох діб мав призвести до того, що Харків потрапив би в радіус дії російської артилерії: армія ворога опинилися б поблизу села Борщова. Натиск з цього боку, як пише видання, зупинила передислокована 92-га бригада, яка відкинула їх на 10 км від початкової мети. 

Читати більше новин в Telegram

На Вовчанському напрямку, де відбуваються регулярні штурми, росіяни мали намір дійти до селища Печеніги. Протягом перших днів вони швидко подолали значну частину території, яка мала б бути замінована. На їхньому маршруті нібито не було фортифікацій і мінних полів. Станом на 21 травня ЗСУ стримують ворога в районі Бугруватки та Вовчанська.

Печеніги, Бугруватка та Вовчанськ на карті. Скріншот: Google Maps

Українська армія, як пише видання, також готується до нового удару на схід від Вовчанська — в бік села Білий Колодязь. Про наміри ворога вийти до Білого Колодязя раніше говорив і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Операція має на меті розгорнути наступ в тил наших військ.

Фронт на північ від Харкова: яка мета росіян

Попри початок операції і певні успіхи на напрямку, Росія все ж не має сил для великої атаки на Харків, кажуть у The Economist. За оцінками видання, сформоване російське угруповання налічує близько 48 000 військовослужбовців. Цих сил недостатньо для наступу на місто-мільйонник.

З цим погоджується і командувач розвідувального центру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг. Він стверджує, що для того, аби хоча б спробувати взяти під контроль Харків, потрібно щонайменше 300-тисячне угрупування.

Однак без належної оборони окупанти будуть просуватися далі, а тому на цей напрямок вже перекидається підкріплення з інших точок фронту. І це, ймовірно, є першочерговою метою росіян.

Відкривши новий фронт на північ від Харкова, як пише The New York Times, російська армія прагне ще більше розтягнути українські лінії та полегшити собі прорив на певних ділянках. 

Під загрозою, як вважають військові аналітики, наразі Донецька область. Так, після захоплення Авдіївки ворог продовжив просуватися далі, здобувши тактичні успіхи на Покровському напрямку. Наступна ціль росіян — Часів Яр, адже його окупація відкриє їм шлях до Слов’янська та Краматорська. Відтягування ЗСУ на Харківський напрямок полегшить цю задачу.

«Про це неодноразово говорили. Тобто одна з цілей — змусити ЗСУ перекидати свої резерви на північний схід. А ми не можемо не перекидати війська, тому що це фланговий напрямок. І якщо ворог матиме успіх, він знову піде на Ізюм і далі, тим самим нависаючи північним флангом над тією ж Донеччиною. Тому його треба прикривати», — каже військово-політичний аналітик Олександр Мусієнко.

При цьому військові експерти погоджуються, що якщо не зупинити російські війська найближчим часом, вони можуть просунутися вглиб області. А це загрожує Харкову, адже в разі успіху РФ на додачу до атак балістичними ракетами місто опиниться у зоні ураження ствольної артилерії. 

Раніше Заборона розповідала про нові військові угрупування, нібито створені в РФ. Імовірно, йдеться про підрозділи, із яких формуються штурмові загони «Шторм-Z».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій