Читаєте зараз
Наступник Степаненка, талант Полісся та народний улюбленець з Олександрії: всі дебютанти збірної України у 2024

Ilona Kivva
Автор:

Виступати у складі національної збірної своєї країни — мрія кожного гравця світу, і український футбол, звісно ж, не є винятком з цього правила. Дебют за головну команду держави — завжди особливий момент для гравця, який запамʼятовується на все життя. А команді залучення новачків потрібне для створення конкуренції та можливості мати якомога більше запасних варіантів.

2024 року тренерський штаб Сергія Реброва дав можливість дебютувати у збірній України чималій кількості футболістів, тож пропонуємо пригадати кожного з них.

Володимир Бражко

Сьогодні втрата Володимира Бражка стає для збірної України справжньою проблемою, однак він приєднався до національної команди відносно нещодавно — лише сім місяців тому. Перед першим поєдинком плей-офф відбору Євро-2024 основний опорний півзахисник збірної Тарас Степаненко отримав травму, тож тренер збірної України звернув увагу на 22-річного динамівця, який чудово проявляв себе в клубі.

Дебют Бражка склався просто чудово: команда перемогла 2:1, а сам Володимир вийшов у стартовому складі та провів на полі всі 90 хвилин. З того часу Бражко встиг зіграти за збірну вісім матчів.

Олексій Гуцуляк

У тому ж матчі проти Боснії дебютував і Олексій Гуцуляк, що на той час представляв Дніпро-1. Футболіст вийшов на заміну замість Олександра Зубкова на 76-й хвилині зустрічі та теж взяв участь у вольовій перемозі національної команди. Наразі в активі Гуцуляка три поєдинки за збірну України.

Максим Таловєров

Останнім дебютантом збірної України у березневому матчі проти Боснії і Герцеговини став центральний захисник австрійського ЛАСКа Максим Таловєров. У тій грі він зʼявився на полі вже у компенсований до другого тайму час, аби зміцнити оборону команди на останніх хвилинах зустрічі. Наразі гравець провів за синьо-жовтих шість поєдинків.

Владислав Кабаєв

Наступні новачки почали зʼявлятися у збірній восени цього року в поєдинках Ліги націй. У вересневій грі проти Албанії (1:2) у досить солідні, як для футболіста, 29 років за команду дебютував лівий вінгер Динамо Владислав Кабаєв. Його появі на полі дещо посприяло пошкодження Михайла Мудрика, однак замінити одного з лідерів синьо-жовтих Кабаєв зміг досить гідно. Той матч поки так і залишається для гравця єдиним у футболці збірної.

Іван Калюжний

Іван Калюжний навряд чи б потрапив до національної збірної, якби не пошкодження Тараса Степаненка та Володимира Бражка. Однак перед жовтневими матчами Ліги націй проти Грузії (1:0) та Чехії (1:1) команда втратила одразу двох опорників, тож довелося шукати нові варіанти. У матчі з Грузією 26-річний півзахисник Олександрії не просто не зіпсував каші, а став одним з найкращих гравців та справжнім народним улюбленцем.

Дмитро Криськів

Ще один дебютант матчу проти Грузії – півзахисник Шахтаря Дмитро Криськів. Вперше отримавши виклик до збірної, він замінив Калюжного на 90-й хвилині поєдинку, тож тепер має повне право називатися гравцем нашої національної команди.

Олександр Назаренко

Останній з дебютантів української збірної станом на зараз — лівий вінгер житомирського Полісся Олександр Назаренко. Суто технічно він навіть передостанній, адже вийшов на поле на 5 хвилин раніше Криськіва у тому ж матчі проти Грузії. Наразі гравець є найкращим бомбардиром УПЛ, тож якщо продовжить в тому ж дусі, обовʼязково дочекається нових викликів.