'
Читаєте зараз
НАТО знищить Чорноморський флот: генерал США відповів на погрози Путіна

НАТО знищить Чорноморський флот: генерал США відповів на погрози Путіна

Ilona Kivva
Автор:
  • РФ має в арсеналі тактичну та стратегічну ядерну зброю. Перша має малу зону ураження, друга є зброєю масового знищення.
  • Ядерна атака по Україні не є законною підставою для нанесення Альянсом удару у відповідь, але є лазівка.
  • Використання стратегічних боєголовок не зменшить переваги ЗСУ на передовій.

Застосування Росією ядерної зброї можна розцінювати як напад на одну з країн блоку, адже це призведе до поширення радіації на найближчі до України держави-члени Північноатлантичного Альянсу. Тому НАТО матиме право завдати удару у відповідь та знищити російські сили.

Заборона розповідає про план оборонного блоку зі слів бувшого директора Центрального розвідувального управління США.


Якщо Росія застосує ядерну зброю: план Альянса

США та країни-союзниці по оборонному блоку знищать російські війська та техніку в Україні, а також потоплять Чорноморський флот РФ у випадку, якщо Володимир Путін надасть наказ застосувати ядерну зброю, заявив ексдиректор ЦРУ, генерал армії Сполучених Штатів у відставці Девід Петреус.

«Гіпотетично, ми [США] відповіли б, очоливши колективні зусилля НАТО, і знищили б усі російські сили, які змогли б знайти та ідентифікувати на полі бою в Україні, а також у Криму та на будь-якому кораблі у Чорному морі», — сказав військовий.

Безпосередньо ядерний удар не є приводом для втручання Альянсу. Річ у тім, що такі дії фактично не порушують статтю 5 договору НАТО: ‘напад на будь-яку з держав-членів розглядається як напад на усіх’, а Україна не є членом блоку. Водночас ймовірність того, що радіація внаслідок атаки пошириться на країни НАТО, вже може трактуватися як напад на країну Альянсу.

Читати більше новин в Telegram
Запаси ядерних боєголовок у світі. Інфографіка: Федерація американських вчених

«Ймовірно, це можна зробити. Інша справа полягає в тому, що ядерний удар — це настільки жахливо, що має бути реакція. Такі дії не можуть залишитися без відповіді. Блок не хоче знову потрапити в ядерну ескалацію, але повинен показати, що це не можна прийняти в жодному разі», — додав генерал.

Петреус вважає, що Путін знаходиться у розпачі від деокупації ЗСУ частини південних і східних територій, тому загрозу застосування принаймні тактичної ядерної зброї треба сприймати серйозно. Втім, навіть такий крок не змінить ситуацію на полі бою.

«Реальність поля бою, з якою він стикається, є незворотною. Жодна хаосна мобілізація, ніякі навіть завуальовані ядерні загрози не можуть вивести його з цієї конкретної ситуації. У якийсь момент доведеться це визнати. У якийсь момент має бути якийсь початок переговорів. Це ознаменує остаточний його кінець», — вважає колишній директор ЦРУ Девід Петреус.

Раніше Заборона розповідала про ймовірні випробування потужної ядерної ракети державою-терористкою. На полігоні в Архангельській області розмістили тимчасові допоміжні укриття для зброї та розбудували новий випробувальний майданчик.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій