Читаєте зараз
«Нацкорпус» до ромського табору покликали журналісти, щоб зробити сюжет

«Нацкорпус» до ромського табору покликали журналісти, щоб зробити сюжет

Katerina Sergatskova

У четвер, 7 червня, журналісти телеканалу ICTV звернулися до представників націоналістичної партії «Національний корпус» з проханням поїхати разом із ними в ромський табір у Голосіївському районі Києва. Як стало відомо редакції Заборони, журналісти збиралися зробити сюжет на основі звернення співробітника національного парку «Голосіївський» Олександра Соколенко. Він у своєму пості в Фейсбуці розповів про те, що роми «захопили частину лісового кварталу. У лісі облаштовано кустарні помешкання, землянки, печі. Знищено ґрунтовий та рослинний покрив, територію навколо засмічено продуктами життєдіяльності та побутовими відходами». Також Соколенко повідомив, що на нього та інших співробітників парку напали із палицями та камінням, коли вони намагалися поговорити з ромами.

Соколенко і джерело в «Нацкорпусі» підтвердили Забороні, що журналісти програми «Надзвичайнi новини» звернулися до представників партії з проханням супроводжувати їх до табору ромів, оскільки побоювалися агресивної реакції. На стрімі першого заступника глави «Нацкорпуса» Назарія Кравченко у Фейсбуці він говорить про те, що прийшов на місце ромського табору вранці 7 червня разом з журналістами ICTV, і в кадрі видно мікрофон телеканалу.

 

Під час візиту журналістів та «Національного корпусу» до ромського табору також були присутні поліцейські та представники ультраправої організації «Національні дружини». Згодом «Національні дружини» на своїй сторінці у Facebook оголосили ромам ультиматум з вимогою залишити територію лісництва впродовж 24 годин. В іншому разі погрожували ромам «толокою» – примусовим прибиранням території.

Роми, налякані погрозами та попередніми подібними «акціями» націоналістичних організацій на Лисій горі в Києві та інших містах України, впродовж кількох годин забрали частину речей та залишили табір.

Читати більше новин в Telegram

 

За словами співробітника НПП «Голосіївський» Олександра Соколенка, представники лісгоспу згодом попросили активістів про «допомогу» у прибиранні території. Відгукнулися «Національні дружини». На цьому відео видно, як представники цієї організації з сокирами та молотками руйнують намети, залишені ромами в таборі, а також чіпляються до ромських жінок, які намагаються забрати рештки своїх речей.

 

На ранок 8 червня журналісти Заборони застали на території зруйнованого табору комунальників лісгоспу, які почали прибирання решток ромського поселення. Київська поліція розпочала кримінальне провадження за фактом руйнування ромського табору «Нацдружинами».

 

«Поліція жорстко реагуватиме […] Ніхто не має права здійснювати незаконні дії, ставити псевдоультиматуми чи заради піару проводити показові погроми щодо інших громадян. Зокрема, і щодо представників етнічних меншин. За такі дії передбачена встановлена законом відповідальність, до якої будуть притягнуті усі порушники», – зазначають у прес-службі поліції.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій