Читаєте зараз
Не день нападу, а День єднання. 16 лютого тепер особливий день

Не день нападу, а День єднання. 16 лютого тепер особливий день

Iryna Troian
Автор:
Zelenskiy
  • ЗМІ повідомляли, що на 16 лютого 2022 року заплановано вторгнення Росії в Україну.
  • В РНБО не вбачають такої можливості, але президент України Володимир Зеленський у відповідь на чутки запровадив День єднання.
  • З нагоди свята захисникам України знову пообіцяли підвищити зарплатню.

В Україні 16 лютого стане Днем єднання. Відзначати його пропонується в досить дивний спосіб, адже такі заходи в патріотичній країні мають бути невід’ємною частиною дня: співати гімн, в’язати синьо-жовті стрічки та піднімати прапор. Тим не менш з нагоди першого Дня єднання Володимир Зеленський знову пообіцяв підняти зарплати захисникам країни.

Заборона розповідає деталі нового указу Володимира Зеленського та про коментарі РНБО щодо можливого наступу Росії 16-17 лютого.


Наступ 16 лютого: в Україні цей день оголосили Днем єднання

«Ми постійно слідкуємо за ситуацією, прораховуємо різні сценарії, готуємо достойні відповіді на всі можливі агресивні дії… Ми чітко знаємо, де поруч з нашим кордоном чужа армія, її чисельність, локації, оснащення та плани», — повідомив Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців 14 лютого 2022 року.

Також він закликав за 24 години повернутися в Україну бізнесменів, чиновників та політиків, які покинули країну та тлі загрози вторгнення РФ. Хоча, нагадаємо, свобода пересування гарантована Конституцією, гарантом якої, власне, є президент.

Зеленський також розповів, що підписав указ про оголошення 16 лютого Днем єднання. 

«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», — заявив президент.

Згідно з указом у цей день в Україні мають:

  • підняти державний прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;
  • виконати о 10.00 державний гімн України;
  • провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

Також мають створити єдину інформаційну платформу UAразом, через яку будуть повідомляти населення про реальний стан безпекової ситуації в країні.

Крім цього, в указі Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів з 1 березня 2022 року підвищити грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ на 30% та до 20% для військовослужбовців Держприкордонслужби та Нацгвардії України. Про конкретні цифри можна тільки здогадуватися, адже президент часто обіцяє виправити питання фінансування захисників. Так, попри обіцянки підвищити виплати у на 2022 році, Зеленський 30 грудня підписав указ, який передбачає незначне підвищення лише за рік – з 1 січня 2023 року. Пізніше, пише Український мілітарний портал, президент доручив з 1 лютого підвищити розмір грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії, Держприкордонслужби, рятувальників та поліцейських, а от військовослужбовцям ЗСУ підвищення доведеться чекати до 2023 року. 

В РНБО не вірять у наступ 16-17 лютого

14 лютого 2022 року після закритої наради у Верховній Раді секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що не бачить ймовірності вторгнення РФ в Україну 16-17 лютого, пише Deutsche Welle.

«Ми усвідомлюємо ті ризики, які є на території нашої країни. Але ситуація знаходиться абсолютно під контролем. Більше того, ми сьогодні не вбачаємо, що широкомасштабний наступ Російської Федерації може відбуватися чи то 16, чи то 17 числа», — розповів Олексій Данілов.

Він повідомив, що в РНБО очікують можливих провокацій з російської сторони. «За всіма наявними даними нашої розвідки і розвідки наших партнерів, дестабілізація внутрішньої ситуації на території нашої країни — це для них ситуація номер один. Без внутрішньої дестабілізації зробити якісь неприємності нашій країні на сьогодні вони не можуть», — наголосив секретар РНБО. Також Данілов заперечив інформацію про закриття в Україні повітряного простору та морських портів, мовляв для цього немає підстав.

Раніше Заборона розповідала про настрої співробітників прикордонних загонів, що боронять державний кордон з Росією та Білоруссю.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору