Читаєте зараз
Не захотів стати заручником на обмін. Роман Цимбалюк покинув Росію

Не захотів стати заручником на обмін. Роман Цимбалюк покинув Росію

Markiian Oliiarnyk
Роман Цимбалюк
  • Український журналіст Роман Цимбалюк виїхав з Росії через загрозу своїй безпеці.
  • Прокуратура Москви звинуватила репортера в екстремізмі.
  • Роман Цимбалюк працював в РФ протягом 13 років. 

Український кореспондент Роман Цимбалюк, який 13 років працював у Москві для інформаційного агентства УНІАН, залишив територію Росії. В країні-агресорі йому закидають розпалювання ворожнечі через проукраїнські висловлювання. 

Заборона розповідає деталі виїзду Цимбалюка з РФ. 


Роман Цимбалюк виїхав з Росії: стала відома причина

Єдиний акредитований в Росії український кореспондент Роман Цимбалюк виїхав до України через загрозу особистій безпеці після допиту в місцевій прокуратурі, повідомив сам журналіст в інтерв’ю Громадському

«Я виїхав з Російської Федерації, оскільки вважаю, що є загроза моїй особистій безпеці. Російська хунта, здається, себе проявила. І зараз нібито вони кажуть, що відкликали виклик на допит, але це не означає, що його не буде знову», — розповів Роман Цимбалюк. 

Журналіст також додав, що протягом листопада-грудня 2021 року майже всі провідні російські пропагандисти пророкували йому проблеми. Втім, поки невідомо, чи є проти нього справа взагалі, але він та його адвокат Микола Полозов серйозно ставляться до викликів на допит у Москві і публікацій від російських провладних ЗМІ, адже є загроза оголошення Цимбалюка у розшук Інтерполу. 

Читати більше новин в Telegram

«Замість мене прийшов мій адвокат, а прокурори чомусь на цю стрілку не прийшли. Хтось у сусідньому кабінеті захиснику сказав, що вони відкликали повістку. Так воно чи не так? Наразі дуже мало інформації. Але я не буду поспішати до Росії, тому що не хочу ставати заручником Кремля і чекати, поки мене обміняють. У нас і так там багато людей, яких треба витягнути», — сказав в інтерв’ю Роман Цимбалюк.

У чому звинувачують Цимбалюка в РФ

У середині грудня 2021 року адвокат журналіста Микола Полозов заявив, що прокуратура Москви звинуватила Романа Цимбалюка в екстремізмі і збиралася викликати на допит 24 грудня 2021 року. За даними адвоката, обвинувачення повідомило про намір порушити кілька адміністративних справ за статтею 20.3.1 КоАП РФ, в якій йдеться про розпалювання міжнаціональної ненависті чи ворожнечі та приниження людської гідності. Ця стаття передбачає позбавлення волі від двох до п’яти років.

Висловлювання, за які російські правоохоронці переслідують українського журналіста, на думку Цимбалюка, звучать так: «Шановні росіяни! Можете до нас ставитися як завгодно, називати нас як завгодно, навіть використовувати лексику Скабєєвої-Соловйова. Але знайте, що якщо ваші військові чи люди без опізнавальних знаків перетнуть кордон України зі зброєю — їх вб’ють, знищать як скажених псів». 

Хто такий Роман Цимбалюк

Роман Цимбалюк — український журналіст та кореспондент інформаційного агентства УНІАН, який працював у Москві 13 років. Також журналіст співпрацював з 1+1 та Радіо Свобода. Крім цього, він веде свій YouTube-канал. 

Журналіст відомий своєю проукраїнською позицією та гострими запитаннями до президента РФ Володимира Путіна, зокрема, і про російські війська на Донбасі. Роман Цимбалюк єдиний український корреспондент, який акредитований у Росії.

У 2017 році Романа Цимбалюка разом з оператором Микитою Бородіним вже затримували в Росії після інтерв’ю з аспірантом Московського державного університету, який вивісив над МДУ прапор України. Втім, за декілька годин медійників відпустили.

Раніше Заборона розповідала, як Росія через телеграм-канали систематично проводить інформаційну спецоперацію в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій