Читаєте зараз
Негайно забратися з України. Гаага ухвалила тригерне рішення про геноцид

Негайно забратися з України. Гаага ухвалила тригерне рішення про геноцид

Markiian Oliiarnyk
  • Міжнародний суд ООН у Гаазі постановив, що Росія має негайно припинити військові дії на території України.
  • Це лише тимчасове рішення — допоки суд не завершить розгляд справи.
  • Суд не має жодних доказів, що Україна вчиняє геноцид на своїй території.

Ще на третій день війни, 26 лютого 2022 року, Україна направила позов у Міжнародний суд ООН в Гаазі проти Російської Федерації з вимогою притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду. Росія заявляє буцімто вторглася в Україну через злочини проти жителів Луганської та Донецької областей, але суд, звісно ж, доказів цій брехні не знайшов. Тепер країну-агресора зобов’язали припинити усі військові дії на нашій землі.

Заборона розповідає про перемогу України у Міжнародному суді ООН і що це означає для сторін війни.


Позов України до Росії

26 лютого Україна направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН з вимогою притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду. Справа в тому, що РФ заявляє, що розпочала свою «спеціальну військову операцію» через нібито здійснення Україною геноциду населення на територіях Луганської та Донецької областей. Росія використала цей аргумент і у суді, тож фактично орган правосуддя мав визначити, чи здійснює Україна геноцид проти свого ж народу.

Суддя Джоан Донох’ю, яка зачитувала рішення, оголосила, що у суду немає доказів того, що Україна вчиняє геноцид на своїй території, як стверджувала Росія.

Суд в Гаазі зобов’язав РФ зупинитися

16 березня 2022 року Міжнародний суд ООН у Гаазі зобов’язав Росію негайно припинити всі військові дії на території України.

Читати більше новин в Telegram

«Суд зобов’язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну. Наказ є обов’язковим до виконання Росією згідно з міжнародним правом. Ігнорування рішення зажене РФ у ще більшу ізоляцію», — зазначив президент Володимир Зеленський.

Так, Міжнародний суд виніс проміжне рішення у справі «Україна проти Росії» щодо геноциду відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Гаазький суд 13 голосами проти двох [проти виступили Росія та Китай] постановив, що до винесення остаточного рішення у справі Росія повинна:

  • негайно припинити військові операції, які почалися на території України 24 лютого 2022 року.
  • забезпечити, що будь-які військові чи регулярні збройні підрозділи, а також інші організації чи особи, які контролюються РФ, не будуть вживати кроків щодо продовження військової операції.

На даному етапі Україна «отримала усе, що просила», підкреслив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він додав, що рішення суду має важливе значення, адже:

  • на найвищому юридичному рівні констатовано факт вторгнення Росії та визначено, що безпідставна агресія Росії має припинитися;
  • суд не знайшов жодних доказів тверджень Росії про геноцид на території України;
  • 13 суддів підтримали рішення, проти були лише двоє (РФ і Китай), це потужний результат, який додає ваги рішенню;
  • рішення суду є юридично зобов’язуючим відповідно до норм міжнародного права;
  • рішення стане точкою відліку для інших юридичних та політичних оцінок російської агресії.

Раніше Заборона розповідала про те, що ПАРЄ одностайно підтримало виключення Росії з Ради Європи та які наслідки це матиме для країни-агресора.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій