Читаєте зараз
Німеччина підготувала для ЗСУ зброю на €1.1 мільярда: що там цікавого

Німеччина підготувала для ЗСУ зброю на €1.1 мільярда: що там цікавого

Ilona Kivva
Автор:

До нового збройного пакета від ФРН на €1.1 млрд, серед іншого, увійшли системи протиповітряної оборони Skynex, ракети для зенітних ракетних комплексів IRIS-T, а також гаубиці RCH 155, PZH 2000 та амуніція, пише Deutsche Welle.

Skynex — це система протиповітряної оборони, яка була вперше представлена у 2016 році, а в роботі її продемонстрували тільки у 2021 році. Першою країною, яка поставила системи на озброєння, є Україна. Німеччина замовляла їх для себе, але у результаті партію віддали ЗСУ.

Вона призначена для ближньої дії, тому радіус ураження складає 3-4 кілометри. Обладнана системою управління і контролю Oerlikon Skymaster і може збивати дрони, керовані боєприпаси та навіть крилаті ракети.

IRIS-T — німецький комплекс, призначений для запуску ракет середньої дальності. Також існує версія SLS для запуску ракет малої дальності. Був створений Diehl Defence для тривалого чергування на заданій позиції. Він заснований на колісному шасі, але має низьку мобільність, тому не підходить для роботи на різних позиціях з пересуванням. Стріляє ракетами, які мають осколкову боєголовку та забезпечують захист на 360°.

RCH 155 — це фактично гармата 155 мм калібру від САУ PzH 2000, яка встановлена на колісне шасі 8×8 бронетранспортера Boxer (у Panzerhaubitze гусеничне). Вона була представлена у 2014 році. Характеристики техніки практично ті ж, що й у PzH 2000.

Що у якій кількості передадуть:

  • дві системи ППО Skynex із боєприпасами;
  • ракети IRIS-T SLM/SLS;
  • 18 колісних САУ RCH 155;
  • 18 САУ PZH 2000;
  • більше 120 000 артилерійських боєприпасів калібру 122 мм;
  • дев’ять броньованих інженерних машин DACHS;
  • 40 розвідувальних БпЛА Vector).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій