'
Читаєте зараз
Німецька компанія Knauf залишає ринок РФ після скандалу: що з’ясували розслідувачі

Німецька компанія Knauf залишає ринок РФ після скандалу: що з’ясували розслідувачі

Анастасія Могилевець

Виробник будівельних матеріалів з Німеччини Knauf виходить з російського ринку. Рішення оприлюднили після того, як журналісти запідозрили участь компанії у відбудові окупованого Маріуполя, пише Merkur.

Knauf була представлена в Росії понад 30 років, представники не називають точної причини відмови від бізнесу в країні. Вони стверджують, що зробили це нібито через поточні події у світі. А перехід компанії під місцеве управління начебто дозволить зберегти робочі місця для більш ніж 4 000 співробітників у майбутньому.

Бізнес Knauf мають передати місцевому менеджменту за умови погодження Кремлем. У 2022 році оборот російської філії компанії перевищив €15 мільярдів. Knauf володіє заводами в Краснодарському краї, Астраханській, Нижньогородській, Тульській, Челябінській та інших областях.

На початку квітня журналісти програми Monitor німецького телеканалу ARD опублікували розслідування щодо будівельної фірми. Йшлося про те, що матеріали Knauf і ще однієї компанії з Німеччини WKB Systems GmbH використовують для будівництва в окупованому Маріуполі. Голова Knauf Ніколаус Кнауф, як розповіли розслідувачі, імовірно, близький з Володимиром Путіним.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій